30.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

--

Košutka se v retro stylu rozloučila se sezónou vítězně

39. K. Liška , 42. Z. Rolko , 61. J. Pekník - 17. P. Macht (vl.) , 81. P. Váchal
17

V posledním zápase Košutka přivítala Mrákov, kterému už o nic nešlo. Domácí ještě chtěli vyhrát a skončit na pátém místě, což by bylo nejlepší umístění v historii klubu. Na zápas si domácí vymysleli speciální akci a domluvili se, že odehrají retro zápas. Všichni si koupili gumotextilní kopačky, našli staré dresy, vzali čelenky a šli do boje.

První poločas byl vyrovnaný, ale Košutka vstřelila dvě branky

Mrákovští byli v úvodu lepší, perfektně kombinovali a nepřipomínali celek z chvostu tabulky. V 17. minutě se dostali hosté do vedení, když si Macht špatně rozuměl s Frýdlem a dal si vlastní gól - 0:1. Domácí gólman se u toho ještě navíc zranil a zanedlouho musel vystřídat. Domácí poté přidali na důrazu a zanedlouho mohlo být vyrovnáno. Milan Primas si narazil balon s Pekníkem a poslal do ulice Nedvěda, sólový nájezd gólman zlikvidoval a dorážku chytil obránce na brankové čáře. Vyrovnání přišlo až v minutě 39. minutě, kdy se krásně z dálky trefil Liška - 1:1. Prakticky vzápětí si pro balon došel Rolko, nerozpakoval se a trefil levou šibenici - 2:1

Domácí si zbytek zápasu pohlídali

Ve druhém poločase se hrál uvolněný fotbal bez nervů, kombinační z obou stran. Dvě šance v krátkém rozmezí vychytal náhradní gólman Frémund. Domácí pak udeřili v 61. minutě, když Pekník na dvakrát propálil hráz hostujících těl – 3:1. Poté už přišlo i k drobnému přeskupení řad, stopeři si zahráli v útoku a my si vychutnávali konec zápasu. V závěru ještě snížil krásnou střelou Váchal k levé tyči zpoza vápna – 3:2. To už ale to bylo vše.

TJ Košutka Plzeň
Milan Primas: V sobotu ráno, v den zápasu a příprav na dokopnou, jsem dostal znamení shůry, že celý víkend nebudu mít zrovna na růžích ustláno. Při nakupování v Makru jsem si rozseknul čelo u kasy o stojánek se žvýkačkami. Měl jsem tenhle signál od Pána nahoře vzít v potaz, přivázat se doma řetězem k ústřednímu topení, dveře zalejt betonem a vylézt až v pondělí. Ušetřil bych si spoustu trápení a moje duše by nebyla děravá jak ústa staré ženy. Muž zápasu je v mých očích jednoznačně náš univerzál Tomáš Pekník, přípravu na zápas vzal dost osobitým stylem, na zápas přijel taxíkem a podobizna jeho obličeje by se mohla prodávat turistům jako suvenýr z Terezína. Skoro celý zápas prospal vleže na střídačce a v hlavě měl guláš uvařený podle silvestrovského receptu Jirky Babici. Zápas v retro stylu se povedl náramně, asi nebyla lepší možnost jak se rozloučit se sezonou. Musím pochválit i Mrákov, myslím, že pokud udrží kádr, tak jsou za rok zpátky v A. třídě. Dokopná pak probíhala klasicky v bujarém stylu. Náš Jaroušek Blažejovský si neustále pletl dny a ještě v pondělí tvrdil, že je stále sobota a dokopná pokračuje. Více pak v reportu na našem klubovém FB. Skvělá sezona, děkuji všem!

D. Frýdl [-] (30. J. Frémund [-] ) - Z. Rolko [-] (90. D. Krinke [-] ) , J. Pekník [-] (78. J. Hemzáček [-] ) , F. Fikar [-] (86. T. Vávro [-] ) , M. Primas [-] (68. J. Blažejovský [-] ) , M. Nedvěd [-] , F. Řežábek [-] , J. Kalaš [-] , P. Macht [-] , K. Liška [-] , L. Kovařík [-]