Krakovany jsou poprvé na jaře bez bodu, podlehly v Libodřicích

30

Libodřice přehrávaly hosty a jen díky nepřesné mušce si hosté odvážejí jen dva góly. Krakorky se k pořádnému ohrožení domácí brány téměř nedostaly.

Vyloučení Jelínka sebralo hostům šanci na úspěch

Už při nástupu na hřiště sálala z domácího týmu sebedůvěra. "Chceme tři body a máme náladu a sebevědomí", pronesl Pavel Škopek a doplnil: "Musíme dát něco Filipovi Šafránkovi ke třicetinám."

A v tomto duchu zápas také začal. Krakovany čekaly na vývoj utkání a nikam se nehrnuly. Tak měli domácí čas na rozehrávku a tradiční balóny za obranu. Hned v úvodu hostující obraně pláchnul Košík, ale nastřelil jen Špinku v krakovanské bráně. Stejnou možnost měl o pár minut později i Hrstka, ale míč z jeho kopačky minul cíl.

První gólová radost tak přišla až po půlhodině hry, kdy dlouhý aut Škopka usměrnil v pádu do sítě Josef Košík - 1:0. "Dlouhé auty se snažím trénovat, protože na našem úzkém hřišti to vede vždy k ohrožení soupeřovy brány", doplnil po zápase Škopek.

Od pětatřicáté minuty měli navíc domácí hráči výhodu přesilovky. Po hlavičkovém souboji neudržel nervy krakovanský Lukáš Jelínek a po domácím obránci se ohnal pěstí a následovala červená karta. "Dostal jsem ránu první", obhajoval se Jelínek, ale rozhodčí viděl nejspíš jen jeho reakci. Do konce poločasu měli Libodřičtí platonický tlak, ale bez větší šance.

Domácí uklidnil Pánek

Jednobrankové vedení a hra proti deseti, to může být ošidná kombinace. Naštěstí pro domácí si už po pěti minutách druhé půle navedl Milan Pánek míč na levačku a přízemní střelou na zadní tyč překonal Špinku - 2:0

Tento gól domácí uklidnil a nechali trochu hrát i hosty. Jenže ti sice vydařeně kombinovali, ale k ohrožení domácí branky, kterou opět hájil Skočdopole, se nedostali. Pod hrozbou snížení náskoku domácí zase přidali, ale nedařilo se jim proměnit žádnou z šancí. Hrstka selhal dvakrát ve vyložené pozici, Škopek přestřelil i ochrannou síť.

Šanci na čestný úspěch hostů přinesla až poslední minuta, kdy střídající Oberreiter z malého čtverce nedává. Skočdopole si tak zapisuje do statistik další nulu a Libodřice důležité tři body. Krakovany jsou po čtyřech jarních výhrách poprvé bez bodu.

FK Libodřice
Vladimír Zelinka, trenér: Za pěkného počasí se hrál pěkný a vyrovnaný fotbal. Až do okamžiku, kdy se nechal vyloučit hostující Jelínek, který nám dle mého pomohl k vítězství, protože od té doby jsme převzali iniciativu celého utkání. Chtěl bych poděkovat hráčům za jejich výkon a bojovnost a vyzdvihnout výkon našeho předstopera Němce.

TJ SK Krakovany
Jan Špinka, brankář: Hráli jsme špatně. Bez důrazu a bez střely se vyhrát nedá. Libodřice byly jasně lepší a vítězství si zasloužily. Zlomový okamžik byl Jelínkův zkrat. Určitě se tohle stávat nemá, a hráči Libodřic se tímto za Jelínka omlouvám, ale co předvedli domácí fanoušci v čele s Pánkem st., to sem ještě neviděl. Dívky také moc rozumu nepobraly, takže fakt jsem nechápal, odkud tuto zvěř vypustili. O to smutnější je, že v těchto končinách dokážeme takto jednoznačně prohrát. No nic, musíme to hodit za hlavu a příští týden nás doma čekají Jevany. Doufejme, že se nám aspoň půlka výletníků vrátí z cest.

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Havlas Petr - NĚMEC Ladislav (N), KUBIČEK Luboš (N).