21.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Vyrovnaný mač našel vítěze až v závěru

27

Po bezbrankovém poločase šli krátce po pauze do vedení domácí, ale libodřický Pěkný skóre dokázal srovnat. Už se pomalu hráči smiřovali s penaltovým rozluštěním, když Dobráč dvěma góly krátce za sebou rozhodl o plném bodovém zisku.

Komplikace v sestavě Libodřic

Hosté předem věděli, že trenér Zelinka na tento zápas z osobních důvodů jet nemůže a tak přicestovali se staronovým trenérem Lukášem Lancem: "Nečeká nás nic jednoduchého. Béčko hraje v Křečhoři a my jsme přijeli ve dvanácti lidech. A to ještě Baško v týdnu netrénoval, protože měl zablokovaný krk, Dittrich měl problémy s třísly, Figy s virózou a Škopek natažené lýtko. S jakýmkoliv bodovým ziskem bychom byli spokojeni."

Úvod utkání přinesl oboustrannou nakopávanou. Domácí se snažili využít důrazu Potůčka, hosté zase rychlosti dua Hrstka - Pánek. Postupně se hra zklidnila a přesunula na zem, ale kombinace zastavoval nerovný, tvrdý terén. Přesto přišly šance. Jenže v dresu hostů mířil Pohanka nad bránu, Košíkovi na poslední chvíli míč utekl a Pánek hlavou po rohu mířil špatně.

Dobráč zazvonil i na břevno, když ho trefil Potůček pěknou ranou z trestného kopu a největší šance prvního poločasu přišla v závěru, ale centrovaný míč nedokázali domácí, jmenovitě Stehlík,  dostat za brankovou čáru. Poločas tak končí bez branek.

Drama v závěru přineslo body domácím

Laxní vstup hostů do druhé půle využili bryskně domácí. Po sérii tří rohových kopů se dostal k zakončení David Špička, který si míč zpracoval na prsa a levačkou otevřel skóre - 1:0. Leklé ryby z Libodřic se nemohly chytit, šance žádná, ale ani domácí nedokázali navýšit své vedení.

Jako blesk z čistého nebe přišlo vyrovnání z kopačky Petra Pěkného. Střela na zadní tyč a 1:1. A zápas šel do finále. Rozhodnout chtěly oba týmy. První loženku něli hosté. Po chybě domácí obrany, kdy Štefančík nezvládl těžkou přihrávku Jíchy, postupovalo na bránu Neveselého duo Pánek - Hrstka. Prvně jmenovaný ale tak dlouho přemýšlel, jestli přihrát nebo vystřelit, až mu Neveselý míč z pod kopaček sebral. To byl důležitý moment zápasu.

A pak se rozhodlo na druhé straně pár minutek před koncem. Nejprve se dokázal prosadit důrazný Marcel Potůček - 2:1, když nejprve Jelo prodlužoval hlavou za sebe, vybíhající Skočdopole zaváhal v souboji s Potůčkem aten dával po vypíchnutí a kličce do prázdné brány.  Rozklížené hosty dorazil Ondřej Štika z přímého kopu - 3:1.

Sokol Dobré Pole
Ondřej Štefančík, hráč: V prvním poločase jsme se přizpůsobili hře hostů a pouze jsme nakopávali míče. Nefungovala nám hlavně spolupráce v záložní řadě. Ve druhém poločase jsme začali hrát kombinačně a díky naší aktivitě jsme šli do vedení. Poté jsme opět, trošku nepochopitelně, polevili a Libodřice srovnaly. V závěru nás podržel gólman, který kryl po hrubce obrany samostatný nájezd Pánka. Závěr se nám podařilo zvládnout díky důrazu Potůčka, který potrestal chybné vyběhnutí hostujícího brankáře. Pojistku přidal po pěkné střele z přímého kopu Štika. Hosté neunesli závěrečnou prohru a musím zmínit situaci po konci zápasu, kdy hostující Pěkný, za zády rozhodčího, místo podání ruky inzultoval hlavou našeho hráče a vyvolal tím zbytečné emoce. Tohle do fotbalu nepatří!

M. Neveselý [-] - O. Štefančík [-] , J. Flieger [-] , L. Ledvina [-] , T. Jícha [-] - D. Špička [-] , F. Krejčí [-] , O. Štika [-] , K. Páral [-] - D. Stehlík [-] (70. L. Jelo [-] ) , M. Potůček [-] -

FK Libodřice
P. Skočdopole [-] - A. Baško [-] , J. Košík [-] , V. Dittrich [-] , P. Pěkný [-] , T. Němec [-] , P. Škopek [-] , L. Pohanka [-] , M. Pánek [-] , M. Hovorka [-] (70. F. Šafránek [-] ) , M. Hrstka [-]

ŽK: 24. T. Němec , 70. L. Pohanka , 89. V. Dittrich .
Hráči zápasu: M. Neveselý .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: Hlavnička Radek - ŠŤASTNÝ Petr (N), NĚMEC Antonín (N).