18.kolo, Jihomoravský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Zbraslav zničila poslední Hevlín

35. J. Hycl , 57. L. Adamík - 2. M. Sítař , 18. J. Mareček , 22. J. Kaláb , 33. M. Sítař , 42. R. Jurča , 45. M. Vít , 73. J. Vít , 83. M. Sítař , 86. M. Sítař
5

Pro Zbraslav se jednalo o zlomový zápas, ve kterém potřebovala konečně na jaře bodoval naplno. Soupeře měla ideálního, poslední Hevlín bohužel ani na jaře body nesbírá a nezadržitelně míří za sestupem.

Zbraslav rozhodla už v první půli

Zbraslav se do soupeře pustila  hned od úvodního hvizdu rozhodčího a skóre se měnilo již v druhé minutě. Marek Vít našel centrem nehlídaného Martina Sítaře, který hlavou otevřel na první tyči účet zápasu 0:1. O čtvrthodinku později se dostal odražený míč k Marečkovi a ten přesnou střelou k tyči zvýšil na 0:2. Domácí pak měli možnost zkorigovat po zaváhaní ve středu hřiště, ale svůj únik zakončil útočník Hevlína pouze do nohou hostujícího gólmana. Uklidnění do zbraslavských řad přinesla standardní situace a hlavička Jana Kalába na zadní tyči. Na 0:4 zvyšoval opět Martin Sítař, který v zápase zaznamenal 4 branky. Domácí korigovali skóre povedenou standardní situací, kterou Jaroslav Hycl zakroutil nechytatelně do pravé šibenice Buďovi branky 1:4. Ještě do poločasu se trefili Radim Jurča a Marek Vít, do kabin se tak šlo za neuvěřitelného stavu 1:6.

Zbraslav dohrála zápas v poklidném tempu

Druhhý poločas byli ze začátku lepší domácí a povedlo se jim zásluhou Adamíka snížit. Poté převzali taktovku zápasu opět hosté a do konce utkání přidali ještě tři branky zásluhoukapitána Jana Víta a dvakrát se prosadil hostující kanonýr Martin Sítař. Zbraslav si tak v poklidu došla pro tři body, které nutně potřebovala v boji o čelo tabulky.

FK Zbraslav
Radek Chmelíček: Konečně jsme prolomili střelecké trápení z minulých zápasů, snad to potvrdíme i s Jevišovicemi.