18.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2017-2018

--

--

Palkovice vezou plný počet bodů

2

Po dvou odložených zápasech nastoupili fotbalisté Palkovic k prvnímu utkání jarní části OP na hřišti SK Návsí.Domácí,kteří uzavírají tabulku a hráli na jaře už potřetí, působili v úvodu utkání svižnějším dojmem. Hostům dělal problém nejen umělý povrch a menší rozměry hřiště, ale i menší zápasová rozehranost. V mužstvu se objevily i dvě nové tváře - Lukáš Slíva a Michal Garba.

Úvod utkání proběhl ve vzájemném oťukávání ,žádné gólové šance se neurodily. Domácí byli bystřejší v kombinaci, lépe se pohybovali a nepouštěli palkovické do šancí. Změna nastala okolo 25. minuty kdy postupně Roman Kocúr, Lukáš Slíva a Přema Strack po pěkných střelách nechali vyniknout gólmana domácích. V největší šanci 1.poločasu se pak ocitnul Tomáš Skurka, který ve 30. minutě po Lesniakovém pasu za obranu neprostřelil Svatoše.Také domácí zahrozili několika nebezpečnými střelami, se kterými si ale brankář Palkovic Pavel Smolík bezpečně poradil.   Druhý poločas začal aktivní hrou Palkovic ve 49.minutě po sraženém centru Honzy Hušky balon doputoval k Romanu Kocúrovi,který z hranice 18-ti metrů svoji levačkou rozvlnil poprvé síť domácí branky - 0:1. Vedoucí gól hosty uklidnil ,naopak do hry domácích se vkrádalo  stále více nepřesností. V 77.minutě získal Huška míč svou bojovností po zaváhání domácí obrany a naservíroval tak gólovou šanci do prázdné brány Kocúrovi, který bezpečně šanci proměnil - 0:2. Na tříbrankový rozdíl mohl ještě zvýšit v 90.minutě  Honza Huška.ale jeho střelu zastavila levá tyč domácí svatyně. Zbytečnou kaňkou na utkání bylo v 62.minutě vyloučení domácího hráče za vulgární slovní napadení hlavního rozhodčího a především pak zranění Tondy Habrnála, který musel být v 82. minutě odnesen z hřiště na nosítkách.   Vítězství Palkovic bylo zcela zasloužené. Přes některé nevýrazné pasáže hry působili hosté fotbalověji než domácí. Opírali se především o výkon brankáře Pavla Smolíka, spolehlivou defenzívu Romana Merty a Lukáše Slívy a pohyblivého Romana Kocúra. zdroj: https://fkpalkovice.wixsite.com