Uherský Brod zvládl zápas s Uničovem

37. M. Malenovský , 47. R. David , 57. F. Hruboš - 76. A. Krč , 83. A. Krč (p.)
15

Vedl už 3:0, ale nakonec z toho bylo drama. Uničov snížil na 3:2.

Dlouho byl Uničov lepším týmem a měl míč na svých kopačkách a kombinoval. Poté ale domácí Uherský Brod hned ve své první vážnější akci byl úspěšný. Hradil poslal přihrávku do vápna na Martina Malenovského, jehož nepříliš prudkou střelu do proti směru si srazil nohou do brány uničovský brankář Spurný. Do kabin tak šel Uherský Brod s jednogólovým náskokem, který si vytvořil v sedmatřicáté minutě.

Ve druhém dějství se hrál jen dvě minuty a už to bylo o dvě branky. Po rohovém kopu Hruboše se dostal k hlavičce Richard David a procpal míč do sítě. O deset minut později už to bylo o tři branky a Uničov  byl hodně dole. Filip Hruboš zakončil skvěle protiútok, který vedli Mančík s Blanařem. Uničov se ještě dokázal vrátit do zápasu. V šestasedmdesáé minutě se dokázal trefit Aleš Krč. Ten dostal hodně prostoru v pokutovém území a uklidil míč k tyči. Následně fauloval v osmdesáté druhé minutě Martin Malenovský střídajícího Dušana Dostála a byl nařízený pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Aleš Krč a vykřesal pro Uničov naději na zisk alespoň jednoho bodu. Bohužel pro hosty už zbývalo málo času a tak Uničov ani na bod nedosáhl a v Uherském Brodě prohrál těsně 3:2. Ten i přes výhru přišel o první místo v tabulce, když jej o skóre přeskočila Líšeň.

SK Uničov
Dušan Žmolík - trenér Uničova: Hráli jsme dobře. Nemůžu být s výkonem nespokojený. Bohužel neproměňujeme šance. Domácí hrají účelný fotbal a mají dobře zvolenou taktiku. Hlavně jsou efektivní a své soupeře trestají.