Uničov je už třetí

10. A. Krč , 55. A. Krč (p.)
17

Spartak přivítal v pěkném sobotním odpoledne jeden z týmů z horní poloviny tabulky. Postavit se mu však mohl s několika vynucenými změnami v sestavě. Zdravotní problémy posadily na lavičku Tomáše Josla a Václava Ondřejku, Jaroslav Zlámal nastoupil jen se sebezapřením.

Zápas celkově příliš atraktivní nebyl a na hřišti mezi týmy nebyl znát rozdíl v tabulce. Hosté nicméně v obraně fungovali stoprocentně a i když se v jejich neprospěch vyvíjela některá z našich útočných akcí, dokázali ji ve spolupráci s pozorným brankářem Uvízlem zneškodnit.

Netrvalo příliš dlouho a padla první branka utkání – hosté vpadli do pokutového území a jejich střelec Aleš Krč se trefil přesně k tyči 0:1.

Spartak odpověděl v 17. minutě přímým kopem Adama Bahounka, dobře naměrovaná střela však skončila jen vysoko nad brankou Uničova.

Pěkně se vyvíjela i další akce Spartaku v 28. minutě, kdy se po dlouhém centru prosadil přes bránícího Seiberta Michal Šrom, finální střelu našeho záložníka nicméně stihl bránící hráč ještě zblokovat na roh.

Uničov se připomněl zase v 31. minutě, kdy při standardce ze 20 metrů napálil Binar míč do břevna naší branky.

Možná zlomový okamžik celého zápasu přišel v 33. minutě. Michal Šrom se probíjel do pokutového území a při tomto přechodu jej protihráč zfauloval – penalta.

Kop na sebe vzal Tomáš Pospíšil - hostující brankář padl přesně na opačnou stranu, než na kterou mířila střela našeho útočníka. Ten však namířil míč ještě o kousek vedle branky, a tak ke zklamání domácích míč skončil mimo branku.

Na dlouhou dobu se poté na hřišti nic nedělo. Spartak se pokoušel prolomit hostující obranu a té se dařilo naše akce likvidovat.

V 54. minutě pak v našem pokutovém území přišel faul a penaltu kopal i Uničov. Situaci nekompromisně ztrestal znovu Aleš Krč a šance Spartaku na zisk z tohoto zápasu zase notně klesly níže.

Naši fotbalisté však zbraně nesložili a s jejich snahou přišly i šance. V 72. minutě byl však vysunutý Michal Šrom u míče o krok později než vybíhající brankář Uvízl.

V 77. minutě parádní dalekonosnou bombu Mirka Turečka zase zblokovala houština těl hostujících obránců před vlastní bránou.

V 85. minutě ještě lepší bombu Tomáše Josla vytáhl nad břevno brankář Uvízl. A v 89. minutě se nadějně vyvíjel výpad Spartaku do pokutového území – Erik Sedláček a Martin Vyskočil se ale nakonec utopili v kličkách.

To vše znamená, že Spartak z tohoto zápasu nebral ani bod, což je škoda, proto určitě měl tým na víc.

SK Uničov
Dušan Žmolík - trenér Uničova: Nehráli jsme úplně dobře, ale vyhráli jsme. Šance nebyly ani na jedné straně. Rozhodčí pískl na obou stranách spornou penaltu. My jsme ji proměnili, oni ne. Aleš Krč dal dva góly a od toho tam jako útočník je.