Brod dal konečně gól, ale v Hodoníně prohrál

12. P. Dione , 21. J. Hesek , 45. P. Dione , 63. T. Ťok (p.) - 57. M. Mančík , 90. Š. Chwaszcz
17

Hodonín si poradil s Uherským Brodem poměrem 4:2.

Domácí Hodonín se dostal do vedení hned dvanáct minut po začátku hry. Domácí zahrávali rohový kop z pravé strany, který byl přetažený, ale jeden z hodonínských dokázal míč hlavou obloučkem vrátit před bránu, kde na brankové čáře šli do skluzu tři hráči a brankář a nakonec Massamba Dione byl tím, kdo rozvlnil síť. V jedenadvacáté minutě znovu roh ze stejné strany, znovu přetažený, ale tentokrát odvrácený, ale stejně Josef Hesek centroval zpátky, ale míč nikdo netečoval a ten na zadní tyči zapadl do sítě a bylo to 2:0. V poslední minutě prvního poločasu sice hostující obránce vyhrál sprinterský souboj s Massabou Dionem, ale následně přihrál pomalou přihrávku svému brankáři a Dione byl u míče první, udělal brankáři kličku a zvýšil už na 3:0 pro domácí Hodonín, který šel s tímto náskokem do šaten.

V 57. minutě se dostal k míči po krásné kombinaci Dolina, který obešel protihráče a následně proti němu vystupoval i domácí brankář. Hostující hráč tak nahrál pod sebe na Marka Mančíka, který do odkryté brány snížil. V 63. minutě byla po faulu nařízená penalta pro domácí. K její exekuci se postavil Tomáš Ťok, který poslal brankáře na druhou stranu a střelou doprava ze svého pohledu vrátil Hodonínu tříbrankové vedení. Minutu před koncem ještě Uherský Brod vystřelil a vyražený míč si našel na malém vápně Šimon Chwaszcz a dorazil jej do branky a kosmeticky upravil skóre na konečných 4:2.

ČSK Uherský Brod
Martin Onda - Trenér Uherského Brodu: Ze začátku jsme hráli špatně a zbytečně jsme museli hned dotahovat dvougólové manko. Ale bylo to zasloužené. Ve druhém poločase jsme podle mého měli zahrávat dva pokutové kopy.