--

Rýmařov sahal po výhře, má ale jen bod

18

Minutu před koncem přišla Jiskra o tři body.

Hned v osmé minutě sobotního utkání zahrozil hostující Vyškov, když se jeden z jeho hráčů dostal do zakončení v pokutovém území domácího Rýmařova, jehož brankář Petr Kameník vyrazil tento pokus do zázemí. Další šance přišla přesně po dvaceti minutách, ale tentokrát na druhé straně. Ve 28. minutě zahrával Rýmařov z levé strany, přibližně z pětatřiceti metrů volný přímý kop. Centr z této standardní situace našel na penaltovém puntíku hlavu Tomáše Šupáka, který hlavičkou o zem poslal míč do sítě za hostujícího brankáře Kunického, který nestačil ani reagovat. Rýmařov tak vedl po necelé půl hodině 1:0. Tento výsledek vydržel až do poločasového hvizdu hlavního rozhodčího Vlastimila Ogrodníka, a tak domácí celek šel do šaten spokojenější s jednobrankovým náskokem v zádech.

Ve druhém poločase změnil hostující Vyškov rozestavení a přešel na útočnější 3 - 5 - 2. Ani tak se ale dlouhou dobu ve svých šancích nemohl prosadit a smazat tak náskok domácí Jiskry. Domácí celek se snažil utkání dotáhnou do vítězného konce. Nakonec ale minutu před koncem našel dlouhou přihrávkou na pravou stranu do vápna David Němeček Ondřeje Vintra, který si míč na brankové čáře zpracoval a druhým dotykem jej poslal přihrávkou pod sebe na zezadu nabíhajícího Jana Krejčího, který z malého vápna překonal Petra Kameníka a srovnal na konečných 1:1. Oba týmy tak braly po bodu.

MFK Vyškov
Jan Trousil - Trenér Vyškova: Jednoznačně nám chybí ten snajpr, který by dával góly. Už od začátku máme několik šancí, které neumíme vyřešit a neumíme podstoupit souboje, abychom ten gól vstřelily. Je to pořád dokola.