Penalty na obou stranách

33. L. Motal (p.) - 26. R. Demeter (p.)
14

Zápas se hrál za umělého osvětlení na velmi dobře připraveném hřišti.

První šance přišla v 7 minutě, kdy po centru Šuty se dostal k hlavičce Simr, ale minul branku domácích. O minutu později po našem špatném odkopu od branky dostal k míči soupeř, ale míč letěl vysoko nad branku. V 10 minutě Smejkal našel křižným centrem rozběhlého Dolejše, ale Petrův centr chytl Kofroň. V 11 minutě individuální akce Simra skončila ve vápně nezdarem. Ve 14 minutě po akci Dolejše se Smejkalem, zůstal jejich centr nezužitkován ve velkém vápně. V 15 minutě po přísně odpískanémfaulu Šimáčka a následném volném přímém kopu na hranici velkého vápna kopal Okléštěk a jeho střela skončila na břevně Pokorného branky. V 19 minutě po ruce Smejkala před vápnem kope opět Okléštěk, ale střelu chytá Pokorný. Ve 24 minutě. Ve 25 minutě přišel hrubý a zákeřný faul od domácích na Smejkal po zahrávaném VPK . Rozhodčí následně nařídil penaltu, kterou proměnil Demeter. Ve 27 minutě vystřelil nebezpečně Cupák, ale střela byla zblokována mimo branku hostí. Ve 30 minutě po RK netrefil branku hlavou Matoušek. Ve 32 minutě šel do brejku Silný, proti němu vyběhl pozdě brankář Pokorný a letící míč do prázdné branky vykopl na poslední chvíli Bouček. Ve 33 minutě nařizuje přísnou penaltu rozhodčí Tomanec, který zřejmě kompenzoval naši penaltu v 25 minutě. Motal nekompromisně vyrovnal na 1:1. Ve 42 minutě vyslal pěknou křižnou střelu na branku domácích Bouček, ale Kofroň se vyznamenal krásným zákrokem. Ve 44 minutě brejk Silného skvěle odbránil Šimáček.

Druhý poločas začal v 51 minutě šancí domácích, kdy centr Okléšťka, Silný nedokázal uklidit do branky hostí. V 55 minutě proletěl prudký centr našim malým vápnem. Naštěstí míč nikdo netečoval. V 62 minutě míč po schrumáži v našem brankovišti končí naštěstí v autu.V 65 minutě VPK Demetera hlavičkuje Simr nad branku domácích. V 72 minutě se dostal do největší naší šance druhého poločasu Simr, který byl presován 2 hráči domácích, ale z malého vápně trefil jen domácího brankáře. V 74 minutě se vytáhl náš brankář Pokorný, který vyrazil tvrdou střelu. V 79 minutě naši hráči zapomněli ve vápně na nabíhajícího Matouška a ten netrefil prázdnou bránu. V 86 minutě odražený míč z vápna napálil těsně vedle naší tyče Silný.

FC Velké Meziříčí
Libor Smejkal - trenér Velkého Meziříčí: Do 30 minuty prvního poločasu jsme byli aktívnější a měli trochu více ze hry. Domácí po vyrovnávací brance ožili a postupně převzali aktivitu a vytvořili si více šancí. Dneska můžeme být za remízu rádi. Doufám, že náš herní výkon do zbývajících dvou zápasů bude stoupat směrem na horu.