--

--

Houževnatého nováčka srazil gól Dana Křížka

10

Šestibodový víkend zažila v sobotu a neděli dospělá mužstva TJ Dvůr Králové nad Labem. Nejprve v sobotu zazářila rezerva na hřišti Bílé Třemešné, kde i díky čtyřem trefám Martina Otradovského vyhrála nečekaně hladce 7:1. O den později se mnohem víc na tři body nadřelo áčko. Nováčka FC Horky nad Jizerou porazilo 1:0 trefou Daniela Křížka z druhé minuty nastavení.

Hasičským autem k nám v neděli dorazil soupeř, s nímž jsme se ještě nikdy v historii nepotkali. Jako host se u nás ale fotbalisté Horek v prvním poločase nechovali. Ač měli Dvoráci míč častěji na svých kopačkách, byli to Středočeši, kdo počítal brankové příležitosti. Jako první zahrozil po čtvrthodině Ondrušík, jehož dělovku vytlačil Kuba Vaníček konečky prstů na břevno. Za tři minuty letěl do naší šestnáctky další centr a obránce Picha si div nevstřelil vlastní gól. Přesně ve 30. minutě to byl právě Tomáš Picha, kdo svůj tým zachránil od pohromy. Korec totiž od poloviny hřiště běžel zcela sám na branku, náš bek jej ale na poslední chvíli dostihl a střelu odvrátil na další rohový kop. Poslední tutovku hostů spálil znovu Korec, když ve 39. minutě z malého vápna trestuhodně přestřelil.

Domácí hráči se do statistik zapsali až v úplném závěru prvního poločasu. U postranní čáry zakombinovali mladíci Tauchman s Křížkem a po centru druhého jmenovaného trefil David Knespl v šanci přímo gólmana Michňu.

Co naznačil závěr první půle, na to navázal druhý poločas. Dvůr už byl lepším týmem. Více se tlačil na polovinu soupeře, a jelikož na ofenzívu stále mysleli i sympaticky hrající hosté, bylo se na co koukat. V 52. minutě centroval Hruška, ještě před Krulišem se do vzduchu pověsil David Knespl, hlavou ale mířil nad. Po dalším centru Hrušky odvraceli hosté míč na rohový kop před Macháčkem a po lobu Jirky Rejla si soupeř div nevstřelil vlastní gól. Ještě před tím ale bylo dusno na straně druhé. Oblouček z nohy střídajícího Zikmundy spadl na břevno, míč se odrazil k nohám Smetany, ten ale nepochopitelně přestřelil.

To už ale domácí hodně tlačili. Jirka Macháček z velmi nadějné pozice mířil těsně mimo tyče, Hruškův trestný kop vyrážel gólman na roh, vedle skončila dalekonosná rána Karala a bez úspěchu skončil i pokus o nůžky v podání Vitebského. V nastavení se ale Dvoráci dočkali. V souboji na polovině hřiště vybojoval míč David Vitebský, Vašek Hák jej posunul Fejkovi, ten nalinkoval přihrávku pro Dana Křížka a jeho sólo skončilo nejen kličkou brankáři, ale i přesným zakončením – 1:0!

V souboji s neznámým soupeřem jsme tak vyválčili cenné tři body. Hráči obou mužstev zaslouží pochvalu, jak se v zápase vyrovnali nejen s vedrem, ale i se středečními pohárovými duely v nohách. Horky se představily jako sympatický tým, neproměněním řady příležitostí však urazily Pána Boha. Domácí se za vytrvalou snahu nakonec vítězné radosti, v tomto případě se štěstím, dočkali.