Stará Říše vyhrála v Havlíčkově Brodě

9

V krajském derby Stará Říše zaslouženě vyhrála v Havlíčkově Brodě.

Hosté po poločase vedli

Jak pro oba týmy sezona skončila, tak i začala. Poslední kolo loňského ročníku patřilo v Havlíčkově Brodě Staré Říše a v podobném duchu se odehrála i premiéra soutěžního ročníku 2018/2019.

Od úvodních minut byli lepším týmem hosté a domácí držel nad vodou svým výkonem gólman Jiří Kubát, který vychytal tři tutovky hostů. Domácí působili nervózním dojmem a směrem do ofenziby byli takřka bezzubí. Změnu skóre přinesla 37. minuta, kdy se po nedůslednosti ve střelu pole odhodlal ke střele Roman Nehyba a díky teči domácího stopera Vrzala překonal Kubáta - 1:0. I přes pokusy hostů v prvním poločase další branka nepadla.

Hosté si vedení pohlídali

Domácí se ve druhém poločase zlepšili a v některých fázích zápasu byli lepším mužstvem. Vrcholem tlaku domácích byl samostatný únik střídajícího Martina Němce, který však trefil pouze tyč Dutkovy brány. Vedení hostů mohl navýšit Antonín Plichta, ale domácí svatyni ve velké příležitosti minul. Jistotu dal hostům střídající Vojtěch Švarc, který v 86. minutě po přiťuknutí Kvycha vystřelil a překonal Kubáta - 0:2. Tímto výsledkem také zápas skončil.

Havlíčkův Brod čeká v příštím kole cesta do Tasovic. Stará Říše hostí na domácí půdě Strání.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): První poločas se nám vůbec nepovedl. Za výkon po přestávce si kluci zaslouží absolutorium. Bohužel tomu chyběl gólový efekt. Chybí nám nápad před brankou a finální přihrávka.

FSC Stará Říše
Luděk Kováčik (trenér): Zasloužená výhra, která nás stála spoustu sil. V první půli jsme neproměnili šance a málem se nám to vymstilo. Takhle jsme čekali až na Švarcův gól.

J. Kubát [-] - J. Molák [-] , O. Štědrý [-] (76. M. Mazel [-] ) , M. Veselský [-] , M. Pleva [-] (62. M. Němec [-] ) , K. Svoboda [-] , J. Flekal [-] , J. Henek [-] , A. Polívka [-] , L. Peřina [-] (85. L. Pártl [-] ) , M. Vrzal [-]

R. Dutka [-] - R. Nehyba [-] , M. Moravec [-] , R. Cipruš [-] , A. Plichta [-] (82. A. Šmíd [-] ) , O. Kvych [-] , P. Severa [-] , J. Cejpek [-] (76. J. Sobotka [-] ) , P. Příborský [-] , L. Hekerle [-] , D. Chlumský [-] (64. V. Švarc [-] )

ŽK: 42. M. Vrzal - 84. A. Šmíd , 90. V. Švarc .
Hráči zápasu: M. Vrzal , J. Flekal - A. Plichta .
Počet diváků: 190. Rozhodčí: Hlubinka Jakub - MAREK Daniel, ZAPLATILOVÁ Jana.