--

Polná zvládla přestřelku s Bzencem

24. T. Válek , 55. M. Vaverka (vl.) , 66. Š. Rod , 68. J. Urbánek - 9. P. Kasala , 75. D. Pelikán
9

První branku sice vstřelili hosté, ale poté už za delší provaz tahali svěřenci kouče Lovětínského.

Po poločase nerozhodně

Polná představila ve stoperské dvojici bývalého hráče Jihlavy Ondřeje Šourka.

Hosté byli v úvodu aktivnější a radovali se také z první branky, když po rychlém brejku a Venclíkově přihrávce udeřil díky tečované střele hostující kanonýr Petr Kasala – 0:1. Inkasovaná branka domácí proudila, ale Válek se hlavou neprosadil. Zpoza vápna to pak zkoušel Fadrný, ale ani on se z branky neradoval. Ve 24. minutě se po Urbánkově centru z levé strany trefil důrazný Tomáš Válek – 1:1. Vzápětí mohl otočit kormidlem hlavičkující Rod, ale na brankové čáře byl proti jeden z obránců Bzence. Polná měla v závěru poločasu další možnosti, ale Bajer ani Fadrný neuspěli. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Domácí ve druhém poločase rozhodli

Domácí vše vsadili na hru po krajích hřiště, kde byli lepší než hosté. Z toho také plynuly branky, které domácí vstřelili. V 55. minutě si Urbánkovu přihrávku před bránu srazil do vlastní sítě Martin Vaverka – 2:1. Hosté pak mohli srovnat, jenže Kasala svůj únik nezakončil přesně. A přišel trest. V 66. minutě rychlík Bajer utekl po lajně a jeho centr usměrnil do hostující sítě Štěpán Rod – 3:1. Po dalším úniku Bajera se přesně k tyči trefil Jan Urbánek – 4:1. Čtvrt hodiny před koncem hosté potrestali nedůslednost v domácí obraně, ale Pelikánova branka již nic neřešila – 4:2.

Polná jede v příštím kole na hřiště Bystrce. Bzenec hostí Břeclav.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Měli jsme špatný začátek a působili jsme nervózně. Naštěstí jsme se pak uklidnili a vyrovnali. Ve druhé půli se nám dařilo po stranách hřiště, z čehož padaly naše branky. Vyhráli jsme zaslouženě.

J. Skočdopole [-] - J. Holub [-] , J. Bajer [-] , Š. Rod [-] (90. V. Voráček [-] ) , O. Šourek [-] , J. Fadrný [-] , J. Urbánek [-] , T. Válek [-] , D. Čížek [-] , V. Haala [-] , J. Klíma [-] (81. D. Voráč [-] )

TJ Slovan Bzenec
M. Kůřil [-] - T. Košut [-] , M. Vaverka [-] , M. Petrucha [-] - D. Pelikán [-] , D. Vlček [-] , R. Krumpholc [-] (61. O. Konečný [-] ) , M. Hubr [-] , B. Šálek [-] - P. Venclík [-] , P. Kasala [-]

ŽK: 37. J. Urbánek , 90. D. Čížek - 44. R. Krumpholc , 77. B. Šálek , 90. M. Petrucha .
Hráči zápasu: J. Urbánek , J. Holub - P. Kasala .
Počet diváků: 173. Rozhodčí: Soukal Bedřich - NEJEZCHLEB Miroslav, HANÁKOVÁ Gabriela.