2.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2018-2019

--

--

--

20

Zápas na hřišti Lišova sice začali lépe domácí, kteří šli zásluhou Mlýnka a Vávry do vedení, Lipíčku se však ještě do přestávky podařilo snížit. Hosté pak krátce po změně stran srovnali krok a nakonec tři body přeci jen putovaly do Lipí, když se o vítěznou branku postaral Tomáš Jeněk.

První poločas pro domácí

Hráči Lipíčka cestovali na půdu Lišova ve značně okleštěné sestavě. Trenér Lukáš Kruťko se musel spokojit pouze se třinácti hráči. Začátek zápasu byl z obou stran nervózní. Hostující hráči si zvykali na nerovný terén. První akce zápasu patřila jim. Tomáš Jeněk nahrával do křídla na Zdeňka Jinka, ten vracel míč na vápno, ale Tomáš Bourek balon netrefil. Z následného autu ztratil míč David Vondroušek a domácí ukázali rychlý přechod do útoku. Brejk však zmařil špatně odmávaný ofsajd. Následné minuty přinesly spíše vzájemné oťukávání. V 10. minutě domácí zatlačili Lipí na jejich půlce, následovala řada prohraných soubojů jeden na jednoho, centr do vápna, kde na zadní tyči vyplaval úplně samotný hráč domácích Dušan Mlýnek, který se nemýlil - 1:0. Lipí i nadále útočilo pouze po pravé straně. Jednu z akcí zakončoval nepřesně hlavou Tomáš Jeněk. K vidění bylo plno nepřesných kombinací z obou stran. V 19. minutě centroval ze strany Roman Lávička, ve vápně našel Zdeňka Jinka, který ale bohužel nemířil mezi tyče. Následné minuty patřily Pavlu Moravcovi. Pavel střílel 2x ze střední vzdálenosti, jednou zazvonila tyč domácí branky. Ve 23. minutě  se hosté již konečně dočkali. Po krásné akci střílel Tomáš Jeněk, gólman míč pouze vyrazil a Pavel Moravec se dorážkou nemýlil - 1:1. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu bez vážnějších akcí. Domácí šli opět do vedení z ojedinělého útoku. Hostující hráči nedokázali zachytit průnikovou přihrávku středem hřiště, útočící hráč Petr Vávra udělal kličku doprava a z následné střely překonal Pepu Mojžíše - 2:1. V dalších minutách pálili Moravec, Kaše a Lávička. Ani jeden však netrefili zařízení. Domácí se ve 42. minutě dožadovali pokutového kopu, rozhodčí však zůstal v klidu. Na konci prvního poločasu předvedl individuální akci Ondřej Kaše, našel Pavla Moravce na zadní tyči, toho však vychytal domácí brankář. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Všechny body nakonec odváží hosté z Lipí

Druhá půle již moc fotbalové krásy nepobrala. Na začátku měly oba týmy výhodu trestného kopu, nic z nich ovšem nevytěžily. V 53. minutě vzal Roman Lávička míč na půlce, se štěstím protlačil přihrávku po lajně na nabíhajícího Tomáše Jeňka, který přesným centrem na zadní tyč našel Pavla Moravce. Ten zaznamenal svůj druhý zásah v zápase - 2:2. Následovala hluchá patnáctiminutovka Lipíčka. Domácí drželi míč, dostávali se do akcí, které ale končily nepřesným zakončením. Deset minut před koncem se Lipí zvedlo. Z dobré pozice střílel David Vondroušek a přímo z rohu zahrozil Pavel Moravec. Lišov dohrával poslední minuty v deseti, jelikož pro zranění musel odstoupit jeden z domácích hráčů. Konečné slovo měli hostující hráči. Pavel Moravec z pravé strany centroval na vápno, David Vondroušek sklepl míč Tomáši Jeněkovi a ten skákavou střelou na zadní tyč překonal domácího brankáře. Zápasu by slušela remíza, avšak dnes se štěstí přiklonilo na stranu Lipíčka, které si odváží tři body.

SK Lišov B/Štěpánovice
L. Beneda [-] - P. Vávra [-] , P. Kosař [-] , J. Mach [-] , F. Kyrián [-] , M. Formánek [-] , M. Žižka [-] , V. Kopačka [-] , M. Fiktus [-] , T. Veith [-] , J. Kučera [-]

TJ Sokol Lipí
J. Mojžíš [-] - O. Kaše [-] , J. Zoch [-] , D. Vondroušek [-] , R. Lávička [-] , V. Radouch [-] , T. Jinek [-] , J. Holinka [-] , T. Jeněk [-] , Z. Jinek [-] , L. Kruťko [-]

Počet diváků: 50. Rozhodčí: LAFATA Martin - MASNIČKA Lukáš (N), DOLEJŠÍ Marek (N).