1.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2018-2019

--

--

Aspirant na postup z Košutky se potrápil s nováčkem soutěže

17

Nejen extrémně vysušený trávník zbrzdil o víkendu domácí Košutku Plzeň při honbě za třemi body proti nováčkovi ze Staňkova. Domácí se po vyrovnaném průběhu radovali z vítězství až po vypjatém penaltovém rozstřelu.

Vysušený terén gól nenabídl

Těžkou hlavu si museli dělat správci stadionu na plzeňské Košutce před premiérovým mistrovským utkáním nového ročníku plzeňské I. A třídy. Období sucha zasáhlo o místní fotbalový pažit, a tak oboum týmům nezbývalo, než si se zákěřnými podmínkami poradit. Lépe si v úvodu počínali domácí, kteří si v prvním poločasu připsali hned čtyřikrát ohrožení hostující branky. Zpoza velkého vápna vyzkoušeli štěstí útočnici Tomáš Pekník či Libor Kovařík, ale s jejich střelami si buď poradil hostující brankář Jánský nebo síť za brankou. Neúspěšný střelecký pokus si v průběhu první půle připsali i hosté ze Staňkova. Ti však měli spíše práci s bráněním domácích výpadů. Závěr se pak nesl i díky terénu v duchu nepřesností, a tak se šlo do kabin za remízového stavu 0:0...

Gólová radost na obou stranách

Poločasová přestávka asi více prospěla domácím, kteří si vzali k srdci rady trenérského dua Slavík - Pužman a záhy po startu druhé půle rozvlnili síť soupeře ze Staňkova. Běžela 48. minuta, když se mezi hostující beky dostal po nahrávce ze středu hřiště Libor Kovařík a krátkým sólem se dostal až do těsné blízkosti gólmana Jánského, kterému udělal kličku podél těla a z těsné blízkosti se nemýlil - 1:0. Následně se hra vyrovnala a až na pár pasů kolem poloviny hřiště se nic zásadního nedělo. To vše až do 63. minuty, kdy se míč odrazil smolně o drn trávy před domácím gólmanem Mravíkem a změnil o několik metrů směr, což byla skvělá pobídka pro hostující útočníky. Míč nejrychleji doběhl Václav Voves a do prázdné brány srovnal na 1:1. V závěru poločasu se ještě snažil nováček soutěže o nákopaváné balóny na své vysoké hráče vepředu, ale stav už zůstal neměnný...

Domácí se v penaltovém rozstřelu nemýlili ani jednou

Hostující tým ze Staňkova se v napínavém rozstřelu párkrát pokusil o lobované parádičky alá Panenka, a to se jim nakonec vymstilo. Ve čtvrté sérii nastřelili břevno a následně penaltu chytil domácí brankář Mravík, naopak za domácí nezklamal v rozhodujícím okamžiku střídající Jan Kalaš a penaltové vítězství 5:3 pak už jen potvrdil Martin Kadlec.

TJ Košutka Plzeň
Trenér Vlastimil Pužman: Utkání mě zklamalo, trochu jsme očekávali, že vyhrajeme. Škoda i toho terénu. Byli jsme rozjetí z přátelských zápasů, kdy jsem hráli velmi vyrovnaná utkání s týmy z krajského přeboru. Cílem pro sezónu je uhrát postup.

FK Staňkov
Sekretář Jiří Výrut: Bylo to vyrovnané utkání nahoru dolů, drobet nám kvůli velkému vedru scházely síly. Na tom se podepsalo i to, že nám chyběli 4 stabilní hráči. Chtěli bychom se tento rok udržet, ať nejdeme do baráže.

M. Mravík [-] - J. Pekník [-] , P. Macht [-] , F. Řežábek [-] - F. Fikar [-] , D. Vojta [-] , Z. Rolko [-] , K. Liška [-] - M. Kadlec [-] , L. Kovařík [-] (84. M. Primas [-] ) , T. Pekník [-] (75. J. Kalaš [-] ) -