2.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

--

Bory se štěstím uhrály bod

52. V. Chalupa , 54. J. Starý (p.) - 29. D. Uhlíř , 40. P. Bajer
41

Křižanov mohl ve druhé půli rozhodnout zápas ve svůj prospěch, ale neproměnil pokutový kop.

Křižanov vstřelil dvě branky

V úvodním utkání nového ročníku přijel do Borů celek Křižanova, a tak se očekával velký boj. První půle to ale moc nepotvrdila. Bory moc agresivity nepředvedly a tak soupeř trestal. Nejprve se blýskl domácí brankář Jakubec, když zneškodnil již skoro dva jisté góly. Na třetí šanci hostí už ale reagovat nemohl. To bylo v 29. minutě a prvním střelcem v zápase se stal Daniel Uhlíř - 0:1. A v 40. minutě již to bylo po brance Patrika Bajera 0:2 a nevypadalo to pro Bory dobře.

Bory vyrovnaly a Křižanov nedal penaltu

Do druhého poločasu nastoupilo ale jiné mužstvo. Najednou jsme byli všude a již v 51. minutě jsme skórovali. Na centrovaný míč z pravé strany si naběhl Vojta Chalupa a parádně zakončil - 1:2. O tři minuty později to byl znovu Chalupa, kterého ve velkém čtverci fauloval brankář a byl z toho pokutový kop. K němu se postavil Josef Starý a nedal gólmanovi šanci - 2:2. Tlak Borů byl velký a přicházeli i další šance, ale byli to hosté, kteří mohli vítězství přiblížit na svoji stranu. V 70. minutě jsme se dopustili faulu ve vápně a byl z toho pokutový kop. Dnes jsme měli v bráně ale vynikajícího Jendu Jakubce, a ten svým parádním zákrokem si s penaltou poradil. A tak remíza vzhledem průběhu prvního a druhého poločasu je asi spravedlivá.

TJ Družstevník Bory
Vladimír Hlaváč: Remíza je vzhledem průběhu prvního a druhého poločasu je asi spravedlivá.

SK FC Křižanov
Martin Petr: Do utkání jsme vstoupili dobře, v první půli jsme Bory přehrávali, dali jsme dva góly, ale zůstala spousta nevyužitých standartních situací, po kterých jsme měli skóre navýšit. To se nepovedlo a Bory nám druhý poločas ukázali svoji druhou tvář. Hráli více v pohybu, agresivněji napadali. Zatímco mi ještě seděli v kabině, oni za 2 minuty vyrovnali (52. a 54.). Poté jsme měli ještě pár závarů a neproměněnou penaltu, ale zase Jakub Stupka výborně vychytal Martina Vávru a Lukáš Němec není úplně hlavičkář, takže minul :) Remíza je naprosto spravedlivá a zasloužená.

J. Jakubec [-] - M. Vávra [-] , J. Starý [-] , P. Prokop [-] (46. M. Zástěra [-] ) , J. Novotný [-] , A. Novotný [-] , L. Němec [-] , M. Špaček [-] , J. Kujal [-] , V. Chalupa [-] (90. M. Špaček [-] ) , J. Dvořák [-] (79. F. Zikmund [-] )

J. Stupka [-] - D. Uhlíř [-] , J. Tomšík [-] , D. Bajer [-] (66. R. Navrátil [-] ) , P. Bajer [-] (70. D. Fendrych [-] ) , P. Kaštan [-] , M. Petr [-] (82. F. Trnka [-] ) , J. Milota [-] , P. Těšík [-] , A. Burian [-] , L. Halámek [-]

ŽK: 19. P. Prokop , 58. L. Němec , 85. J. Novotný - 54. J. Stupka , 74. M. Petr , 85. R. Navrátil .
Hráči zápasu: J. Jakubec , J. Novotný .
Počet diváků: 82. Rozhodčí: ROSICKÝ Jakub - KŘÍŽ Bedřich (N), NOBICHT David (N).