2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Brušperk si připsal první tři body

11

Další nováčkovský souboj a šance na reparát čekal na fotbalisty SK Brušperk o tomto víkendu, kdy na jejich pažit zavítal celek z Dolní Datyně.

Brušperk byl od úvodních minut lepší

Úvodní minuty se nesly v opatrném duchu, ani jeden celek nechtěl udělat výraznou chybu a utkání postrádalo náboj. Po zhruba desetimińutovém oťukávání se přeci jen projevila převaha a výhoda domácího prostředí ve prospěch Brušperka, který začal svého soupeře přehrávat a držel jej před jeho pokutovým územím. První vlaštovky, ale v síti neskončily. Krejčokovo vysunutí nevyužil Vrána, Petr Cigánek zahodil penaltu a neujala se tedy anitřetí velká příležitost domácích. Polášek našel Vránu a ten přeloboval vyběhnuvšího Stacha, bohužel pro domácí byl nahoře praporek asistenta rozhodčího, který signalizoval ofsajd. O pár minut později se však už slavilo. Cigánek poslal nadýchaný centr, který si v šestnáctce našel Krejčok a otevřel skóre utkání na 1:0. Datyně si vybraly slabší chvilku. Hned o čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Polášek a svým volejem dodal domácím potřebný klid.

Brušperk přečkal úvodní tlak a navyšoval skóre

První čtvrthodinka patřila Datyním, které se snažily o bleskovou korekci skóre. Neúspěšně. Tak se v 65.minutě opět přihlásili o slovo domácí, konkrétně Krejčok, který své sólo zakončil střelou na bližší tyč a nedal Stachovi žádnou šanci. Od této chvíle se hrálo prakticky jen na bránu brankáře Stacha. Datyně byly v křeči a Brušperk na koni a zbytek utkání se nesl v duchu "o kolik to nakonec bude?". V 74.minutě poslal Brejla střílený centr ze strany, ten ještě stihl Stach vyrazit, ale naneštěstí pouze k nohám Cigánka, který se v těchto situacích nemýlí - 4:0. V samotném závěru utkání poslal Bogdan do úniku Laryše, ten nechrtil a předa míč osamocenému Brejlovi, který jej jen doklepl do odkryté brány. Skóre mohlo být v závěru ještě vyšší, to kdyby Cigánek doklepl z metru míč do prázdné brány.

SK Brušperk
Ondřej Hančin (trenér): V prvním domácím utkání nové sezóny jsme přivítali tým Dolní Datyně. Po neúspěchu v Oldřišově jsem doufal, že to odčiníme a naplno zabodujeme. Začátek zápasu byl opatrný z obou stran i když jsme chtěli na soupeře vlítnout, což se nám bohužel nepovedlo, úvod byl vyrovnaný. Ale jen prvních deset minut. Pak jsme začali produkovat svoji hru a myslím si, že divákům kteří vážili cestu na náš stadion se musel celý první poločas líbit, jelikož jsme soupeře přehrávali, byli jsme přesní v kombinaci a konečně jsme hru dokázali zrychlovat kolmými přihrávkami na naše útočníky. Pochopitelně jsme si začali vytvářet i příležitosti, které jsme ale neproměňovali. Nejdříve se neprosadil Vrána, kterého skvěle vysunul výborně hrající Krejčok. Poté zahodil pokutový kop náš nejzkušenější hráč Petr Cigánek, faul na Vránu, kterého opět vysunul Krejčok. Třetí šanci během pár minut už jsme dokázali zužitkovat a to když krásně našel opět Vránu kapitán Polášek a ten přehodil vyběhnuvšího gólmana hostů, bohužel pro nás rozhodčí měl praporek nahoře a já si začal říkat, že my ten gól snad dneska nedáme, to běžela 30.minuta. Přece jen jsme se dočkali, 34 minuta nádherný střílený centr poslal do šestnáctky Petr Cigánek a naše nová posila Dominik Krejčok hlavou uklidil míč do sítě 1:0. Cítil jsem obrovskou úlevu a myslím si, že ne jen já. Viděl jsem i na klucích, že to z nich spadlo. O čtyři minuty později se prosadil Radek Polášek, který se krásně opřel do střely z voleje svou slabší levou nohou a bylo to 2:0. Do přestávky jsme mohli ještě přidat třetí branku, nestalo se a tak jsme šli do šaten za stavu 2:0. O přestávce jsem kluky pochválil, hráli opravdu dobře, chtěl jsem, aby ve výkonu pokračovali a hlavně je upozorňoval, že vedení 2:0 je nejzrádnější poločasový výsledek, ať hrají pořád obezřetně, abychom nedostali soupeře do zápasu. Samozřejmě se nám vstup do druhé půle vůbec nepovedl a soupeř nás prvních patnáct minut přehrával. Jen s vypětím všech sil jsme neinkasovali a naopak sami v 65. minutě udeřili. Individuální akcí po brejkové situaci se kolem hostujícího obránce prosmýkl Krejčok a samostatný nájezd zakončil na bližší tyč 3:0. Tato branka nám definitivně přinesla klid na kopačky, naopak soupeře dorazil a už bylo jen otázkou jestli ještě nějakou branku přidáme. Poté se ještě na obou stranách zatřásla branková konstrukce. V 73.minutě se výborně na pravé straně uvolnil Brejla a poslal do vápna střílený přízemní centr, který brankář hostí pouze vyrazil před sebe a nikým neatakovaný Petr Cigánek zvýšil již na 4:0. Pořád to ještě nebylo vše, v 89.minutě Bogdan vyslal krásnou uličkou do samostatného úniku Laryše, který nechrtil, zvedl hlavu a všiml si po své pravici lépe postaveného Brejly, který už měl snadnou práci a do odkryté brány upravil skóre zápasu na konečných 5:0. V posledních vteřinkách odmítl přidat svou druhou branku v zápase Peťa Cigánek, když z metru nedokázal míč dopravit do prázdné brány. Po utkání mi říkal, že měl malé špunty, samozřejmě že za tohoto stavu to nemrzelo. Na závěr musím pochválit i naší defenzívu, která sehrála velice dobrou partii, dobře si ji zezadu dirigovala naše druhá letní posila gólman Pacanovský, který udržel své první čisté konto v našem dresu. Splnili do puntíku to k čemu jsem je před utkáním nabádal, ať s útočníky vyskakují. Za prvé si usnadnili práci, za druhé znepříjemnili soupeři kombinaci a za třetí jsme získávali čisté míče. Velice dobře to plnili zejména Zajac, Szkuta a David Cigánek.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš (trenér): Zaplatili jsme za hrubé individuální chyby, vzadu nejsme sehraní. Když hrajete se sedmi lidmi, tak nemůžete počítat s dobrým výsledkem. Přes týden to budeme muset vyřešit, máme hodně úzký kádr.