2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Český Těšín opět vítězně

79. M. Maleňák (p.) - 14. M. Vlachovič , 47. D. Bolek , 58. M. Folwarczny , 75. L. Rac
11

Český Těšín posilněný výhrou v prvním kole nad nováčkem z UNIE Hlubiny přijížděl do Šenova v roli favorita.

Skóre otevřel Vlachovič

Úvodní minuty patřily Šenovu, který lépe kombinoval a byl silnější na míči ale největší problémy jim dělala finální fáze, díky, které nebyli schopní dotáhnout akce do konce. V 15.minutě se měnilo poprvé skóre, a to když se na zadní tyči prosadil Vlachovič. Do konce poločasu, pak šlo víceméně o boj mezi šestnácktami.

Dvě minuty po pauze se ukazatel skóre měnil podruhé

Dokonalý vstup do druhé půle, měli za sebou hráči Těšína. Z první vážnější situace vytěžili rohový kop, který našel úplně osamoceného Bolka, který zvýšil na 0:2. Neuběhlo ani deset minut a předešlá situace se zopakovala. Zcela volný Folwarczny si našel míč na zadní tyči a navýšil vedení těšínských už na 0:3. Čtvrtá branka už byla poslední hřebíček do rakve. Střelu ze střední vzdálenosti dokázal ještě brankář Klimsza vyrazit ale nedůrazu šenovské obrany využil Rac a uklidil míč do sítě počtvrté - 0:4. Čestný úspěch domácích zaznamenal Maleňák, který proměnil penaltu a kosmeticky upravil skóre na 1:4.

SK Šenov
Karel Klos: První poločas jsme byli lepší ale chyběla nám finální fáze, kdy jsme si nedokázali vytvořit nějakou vážnější situaci. Nějaké šance jsme měli ale všechno bylo takové nemastné, neslané. Snížili jsme jen z penalty, kterou proměnil Maleňák. Ztracené 3 body.

FK Český Těšín
Dominik Michalisko: Začátek byl z obou stran opatrný, my ani soupeř se nedostal do vyloženě šance a hrálo se spíš ve středu hřiště. Ve 14te minutě jsme dali po krásné akci vedoucí gól, po kterém jsme ale úplně přestali hrát a domácí měli do konce poločasu více ze hry. Do poločasu jsme vedení ale udrželi a hned po pauze se nám povedlo dát gól na 2:0, který nás uklidnil. Pak už to bylo v naší režii, drželi jsme míč na kopačkách a kontrolovali hru. Poté jsme přidali další dva góly a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí před koncem upravili z penalty na 1:4