3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Jakubčovice přejely Bolatice

15. M. Fertál , 34. D. Chovanec (p.) , 42. D. Chovanec (p.) , 54. J. Schreier , 63. J. Schreier , 70. D. Vavroš - 26. R. Hartoš
18

Bolatice stačily pouze srovnat. Pak daly Jakubčovice pět branek a debakl byl na světě.

Bolatice se před týdnem opájely vysokým vítězstvím nad ambiciózním Fulnekem, ale během minulé soboty se vrátily zpět do reality. Zápas by se možná vyvíjel jinak, kdyby hned v 5. minutě Obrusník zužitkoval chytré prostrčení Sebraly, jenže z pětky pálil kousek vedle. Jakubčovice postupně utahovaly šrouby, což se jim poprvé vyplatilo v 15. minutě. Po rohovém kopu si hosté počínali dost nedůsledně a Fertál nemilosrdně trestal – 1:0. Vyrovnání viselo ve vzduchu po rohu Sebraly a prudké hlavičce Gaidy, ale gólman Buček vytáhl ze svého repertoáru vskutku excelentní zákrok. Ve 26. minutě už Buček inkasoval, když se po akci Sebraly a Šamárka prosadil dorážející Hartoš – 1:1. Zbytek první půle by však Hartoš nejraději vymazal z paměti. Po jeho zákrocích se totiž pískaly dvě penalty, s nimiž se nepáral Chovanec – 3:1. Bolatice pak definitivně rezignovaly v 54. minutě. Rybařík naservíroval míč na zlatém podnose Schreierovi a ten se prezentoval velmi chytrým dloubákem – 4:1. Vraždění hostujících neviňátek poté uzavřeli Schreier s Vavrošem, takže se Bolatice vracely zpět domů s pořádným debaklem – 6:1.

TJ Tatran Jakubčovice
Denis Molnár (trenér): „Všechno bylo podle našich představ, i když soupeř nebyl vůbec špatný. Druhý poločas už pak byl v naší režii. Velmi dobře k tomu přistoupili i střídající hráči a je dobře, že se nám start do sezony povedl.

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: „Dneska jsme těžce skládali sestavu, ale to nás samozřejmě neomlouvá. Prostě jsme si vybrali zápas blbec, když jsme zcela zaslouženě prohráli. Jakubčovice byly jasně lepší. Utkání by možná vypadalo jinak, pokud bychom šli na začátku do vedení, ale to už se nedozvíme. Takhle jsme tahali za kratší konec. Od ještě většího přídělu nás uchránil brankář Kramář.“

Z. Buček [-] - J. Schreier [-] (68. A. Pavelka [-] ) , M. Fertál [-] (66. D. Staff [-] ) , D. Chovanec [-] (78. P. Šťastný [-] ) , D. Rybařík [-] (73. R. Šaran [-] ) , K. Molnár [-] , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , J. Petr [-] , O. Malina [-] , Z. Sommer [-]