3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Zápas byl zrušen

Kravaře přejely Suché Lazce

18

Kravaře své jednobrankové vedení pojistily třemi goly po pauze.

Suché Lazce sice opouštěly Kravaře se čtyřgólovým přídělem, ale na začátku utkání favoritovi zatápěly. V dobrých šancích se objevil Vlha, jenže evidentně mu navlhl střelecký prach. Domácí pak velmi ochotně převzali dirigentskou taktovku, když soupeře sevřeli do pořádných kleští. V 10. minutě sice Peterek zahodil sólový nájezd, ale od útočných choutek ho to neodradilo. O deset minut později se vysunul kupředu Pavelek a Peterek tentokrát nemohl minout – 1:0. Svěřenci trenéra Štěpána se natrvalo usadili v sedle, jenže Peterek s Koneczným rozezvonili pouze brankovou konstrukci. Suché Lazce pak na sebe upozornily při solidních příležitostech Baldy s Kostkou. V 57. minutě však hosté definitivně hodili ručník do ringu. Těžký totiž narýsoval parádní kolmici pro rozběhnutého Peterka, který zamířil přesně do protipohybu gólmana Lukši – 2:0. O třetí úspěšný zásah kravařské fotbalového komanda se poté postaral Těžký, když se prezentoval krásnou ranou ze dvaceti metrů – 3:0. Naposledy Suché Lazce inkasovaly po drzém úniku Hegera, střele Koneczného a úspěšné dorážce Mikety – 4:0. A to ještě Koneczný v závěru zacloumal tyčkou.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Zvítězili jsme naprosto zaslouženě, protože jsme byli jednoznačně lepším týmem. Suché Lazce zkoušely hrozit dlouhými nákopy na jejich rychlé útočníky, ale my jsme si to docela pohlídali. Po přestávce už hosté odcházeli fyzicky, když jim dělalo problém naše široké hřiště. Klidně jsme mohli vyhrát mnohem vyšším rozdílem, protože jsme několikrát trefili tyčku.“

TJ Suché Lazce
Lukáš Lenc, hráč a předseda TJ Suché Lazce: „V prvním poločase jsme si vypracovali několik dobrých šancí, ale bohužel jsme žádnou z nich neproměnili. Se soupeřem jsme pak drželi krok pouze do druhého gólu, po němž už jsme to otevřeli a domácí mohli dát ještě více branek. Sportovně uznávám, že Kravaře měly větší hlad po výhře, takže zvítězily naprosto zaslouženě.“

T. Mosler [-] - J. Barcal [-] (84. F. Dombek [-] ) , P. Ferenz [-] , D. Vitásek [-] , J. Gattnar [-] (65. M. Czerný [-] ) - M. Pavelek [-] (73. M. Hahn [-] ) , M. Schreier [-] (41. J. Heger [-] ) , V. Těžký [-] , K. Nestroj [-] - V. Koneczný [-] , E. Peterek [-] (76. T. Miketa [-] )

Z. Lukša [-] - F. Balda [-] , D. Lebeda [-] (46. V. Šlesinger [-] ) , R. Křižák [-] , D. Laub [-] , D. Kostka [-] , V. Kožušník [-] , O. Vlha [-] (71. R. Kulaga [-] ) , L. Lenc [-] (84. A. Orel [-] ) , M. Havelka [-] , A. Židek [-]

ŽK: 33. R. Křižák , 60. V. Šlesinger .
Počet diváků: 230. Rozhodčí: JURAJDA David - VOJKOVSKÝ Michael, SMETANA Patrik.