4.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Příluky porazily Malenovice zásluhou střelecké efektivity v první půli

18. L. Adamík , 24. P. Pinkas , 38. D. Dvořáček - 45. D. Torma (p.)
23

Na příluckou Cecilku zavítaly nedaleké Malenovice, které v předešlém kole nestačily v domácím prostředí na Chropyni. Naopak domácí podlehli v derby Veselé, ale podali zde dobrý výkon, na který navázali i v duelu s Malenovicemi. Vše podstatné co se branek týče, se odehrálo už v prvním poločasu, kdy padly hned čtyři góly a z toho tři do sítě Malenovic.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili tři branky

Příluky začali souboj s Malenovicemi hůře, hosté byli prvních patnáct minut aktivnější, nicméně z toho nic nevytěžili. Domácím trvalo notnou chvíli, než se dali kombinačně do kupy a nakonec se prosadili v 18. min. pěknou kombinací, kdy Kotík zavezl míč po straně a přihrál Adamíkovi, který střílel do prázdné branky – 1:0. Příluky ožily a tlačily se o útoku. V 24. min. se dostal ve vápně po trmě-vrmě ke střele Pinkas a zvýšil na 2:0. Hosté zkoušeli ojedinělé akce a v 30. min. prudkou střelu vyrazil ukázkovou robinsonádou domácí brankář Bakala. Těsně před poločasem se v 38. min. prosadil domácí Dvořáček, kterému nahrával Pinkas a bylo to 3:0. Do poločasu se skóre ještě jednou změnilo, kdy domácí obrana faulovala ve vápně a penaltu za hosty proměnil Torma – 3:1.

Ve druhém dějství už branka nepadla

Domácí tak odcházeli do kabin s pohodlným dvoubrankovým náskokem, určitě však mohli litovat branky do šatny, kterou obdrželi v poslední minutě z pokutového kopu od Dominika Tormy. Po změně stran Příluky vsadili spíše na defenzívu a zápas se již v podstatě dohrával. Malenovice se sice snažily nákopy ostat za obranu domácích, ale bez gólového efektu. V závěru měl ještě příležitost střídající Šranko, ale chyběl mu krok, aby brankáře přehodil. Taktéž osamocený Dvořáček v úniku jeden na jednoho zkoušel přelobovat obránce i brankáře hostí, ale míč šel těsně na břevno brány. Příluky si tak připisují do tabulky velmi cenné tři body a dokázaly, že jejich výkony mají stoupající tendenci.

FK Příluky
Jaroslav Brabec, funkcionář: Do zápasu jsme nastoupili zodpovědně, věděli jsme, že musíme vyhrát, pokud se chceme odpoutat ode dna tabulky. Malenovice nehrály špatně, ale nám se i přes absenci několika hráčů základu podařilo gólově prosadit a získat tak důležité tři body. Vrací se nám jarní forma a porazit nyní můžeme každého.

FC Malenovice
Adam Juráň, brankář: Do utkání jsem nezasáhl, ale o body jsme přišli hlavně v prvním poločasu, který se nám moc nepovedl.

FK Příluky
D. Bakala [-] - T. Humpál [-] (88. J. Janáč [-] ) , J. Polanský [-] , J. Budín [-] (59. D. Zedníček [-] ) , L. Adamík [-] , D. Dvořáček [-] (90. J. Šták [-] ) , Z. Julina [-] , J. Kotík [-] (80. M. Šranko [-] ) , Z. Vlček [-] , P. Pinkas [-] , P. Čelůstka [-]

J. Mňaček [-] - D. Paták [-] , M. Struška [-] , J. Kostka [-] (87. R. Jašík [-] ) , R. Střelec [-] , Š. Válek [-] (46. Š. Dočkal [-] ) - P. Menša [-] (87. M. Daněk [-] ) , D. Torma [-] , M. Bartek [-] , P. Páleníček [-] - P. Vichorec [-]

ŽK: 64. L. Adamík , 77. P. Čelůstka , 84. M. Šranko - 29. D. Torma .
Počet diváků: 89. Rozhodčí: Polášek Tomáš - ŽNIVA Lukáš, SMOLKA Zdeněk.