7.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Ve šlágru kola se ve Fryštáku soupeři rozešli smírně, na penalty však vyhrála Mladcová

20

Domácí Fryšták v minulém kole vyprášil kožich Kostelci u Holešova a tak se čekalo, jak si poradí se zkušenou obranou Mladcové v čele s brankářem Kupkou. Hosté potřebali také bodovat, neboť v posledním duelu nestačili na Jaroslavice a podlehli jim v penaltové loterii. V první půli se diváci ve Fryštáku branky nedočkali, vše podstatné se odehrálo až v té druhé. Hostý poslal do vedení hned v úvodu Chludil, domácí ale dokázali ještě Skaličkou vyrovnat. V penaltové loterii se více dařilo hostím.

V první půli branka nepadla

Zápas ve Fryštáku začal opatrně a oba celky si byly vědomi kvalit svého protivníka, navíc se řada hráčů mezi sebou velmi dobře znala. Fryštáku také nevyšlo předchozí domácí utkání, kdy překvapivě nestačil na Tečovice a hosté si toho byli dobře vědomi. První půle přílis fotbalové krásy nepobrala a hrálo se většinou mezi šestnáctkami.Domácí fans namlsaní vysokou výhrou v minulém kole věděli, že zápas proti Mladcové bude mnohem těžší. Mladcová vloni vyhrála tuto skupinu a taky úvod letošní sezóny nezačala špatně.Zápas v první poločase ovšem příliš krásy nepobral. Ani jeden z týmů neoplíval pohybem a do střelby se hráči dostávali sporadicky. Do kabin se tak odcházelo bez branek.

Ve druhé půli padlo po jedné brance na každé straně

"Druhý poločas začal šokem pro domácí mužstvo. Minutu po rozehrávce poslal hosty do vedení Chludil 0:1. Fryšták dlouhé minuty hledal cestu k bráně Mladcové. Přestože byl aktivnějším mužstvem gólové šance nepřicházely. Tlak Fryštáku přeci jen byl korunován vyrovnáním v 77. min., kdy už se na hrotu pohyboval stoper Skalička. Ten byl ve skrumáži ve velkém vápně úspěšný a střelou k tyči vyrovnal  na 1:1. Utkání dospělo až k pokutovým kopům. Hosté proměňovali vše bez potíží, naopak ve třetí sérii nedal za Fryšták gól Bednařík a v páté Sklenář. Mladcová brala bod navíc", hodnotí druhý poločas fotbaloví funkcionáři Fryštáku na svém webu. Mladcová veze z horké fryštácké půdy dva body a zdramatizovala tak souboj na špici tabulky 1. B třídy skupiny B.

Na penalty vyhráli hosté

FC Fryšták
web FC Fryšták: Po vyrovnané první půli jsme inkasovali úvodní branku, nakonec se nám podařilo vyrovnat stoperem Skaličkou, na penalty však byli lepší hosté.

FK Mladcová
web Mladcové: Áčko veze dva body z Fryštáku za výhru 2:1 po penaltách! Naši branku na začátku druhého poločasu vstřelil Honza Chludil.