8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Holešovská rezerva si s Lužkovicemi s chutí zastřílela, Zakopal znovu úřadoval

14. B. Šuba (p.) , 22. L. Zakopal , 48. L. Zakopal , 55. L. Zakopal , 85. L. Marek
21

Do Holešova zavítali fotbalisté z Lužkovic, kteří zde chtěli zabodovat. Překazit jim to chtěl domácí tým, který si v minulém kole přivezl překvapivou výhru z derby ve Slavkově pod Hostýnem. A střelecká forma vydržela především Laďovi Zakopalovi, který rozhodl derby ve Slavkově a na hřišti řádil i tentokrát. Během půlhodiny nasázel zkušený bývalý druholigista z Kroměříže hostím hattrick, když úvodní trefa Šuby přišla již po čtrthodině hry z penalty. Domácí přidali v závěru i pátý gól a hosté odjížděli s nečekaným debaklem.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky

V úvodu utkání se oba soupeři vzájemně oťukávali a nikdo nechtěl udělat chybu v defenzívě. Po patnácti minutách však domácí dostali možnost provést pokutový kop a Šuba se nemýlil.Ústřední postavou nedělního dopoledního duelu byl domácí Ladislav Zakopal, který se na demolici protivníka podílel hattrickem. Jako první ale skóroval Šuba, jenž po čtvrt hodině hry proměnil pokutový kop. Pak začal úřadovat Zakopal, který ve 22. minutě zvýšil na 2:0. Další gól domácí útočník přidal krátce po změně stran a v 55. minutě svůj výkon korunoval hattrickem. Triumf holešovské rezervy završil v závěru Lukáš Marek. Lužkovice tak odjíždějí s nečekaným debaklem, domácí ale předvedli, že jejich výhra v derby ve Slavkově po Hostýnem nebyla náhodná a pomaličku se stávají "štikou soutěže".

Brankostroj domácích pokračoval i po přestávce

Tak na nedělním zápase v Holešově jsem nakonec nebyl, ale z hodnocení přítomných vyplývá, že jsme tentokrát tahali v tomto duelu za kratší konec. Zápasy s B mužstvy soupeřů bývají vždy těžší zásluhou fluktuantů z A týmu. Vloni to byli hráči Slavičína B, letos hráči B týmu Holešova. Tímto nechceme omlouvat špatný výkon našeho mužstva. Každý hráč by si měl přehodnotit svůj výkon a zamyslet se nad tím, zda udělal vše pro vítězství svých barev. Soupeř byl tentokrát nad naše síly", hodnotí zápas funkcionář lužkovického klubu Jiří Ždanov.  Domácí celek vyhrál zaslouženě, byl lepší ve všech směrech a utkání se vydařili domácímu  veteránu Ladislavu Zakopalovi.

SFK Elko Holešov B
fanoušek Holešova: Podali jsme výborný výkon, který okořenil hattrickem Zakopal.