10.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Lužkovice v neděli loupily v Kostelci u Holešova

50. M. Gerát - 1. J. Král , 68. J. Král
22

Do Kostelce u Holešova zavítali fotbalisté z Lužkovic a očekával se poměrně vyrovnaný souboj. Hostům se na jedničku podařil vstup do utkání, již v první minutě se prosadil Jiří Král a poslal Lužkovice do vedení. Hosté tak vyhráli první půli o jednu branku, Moravan brankáře Jenčeka nepřekonal. Domácí však po příchodu ze šatny rychle srovnali zkušeným Gerátem. Poslední slovo měl ale dvacet minut před koncem znovu Jiří Král, který rozhodl o exportu tří bodů do Lužkovic.

Hosté dokázali v první půli vstřelit jednu branku

Domácí Kostelec u Holešova v minulém kole ve deruhém poločasu zkolaboval ve Slavkově pod Hostýnem a odvezl si vysokou porážku 3:7, také Lužkovicím se nedařilo a doma podlehly nedalekým Tečovicím o jednu branku. Oba celky tak měly co napravovat a čekalo se, kterému týmu se to podaří lépe. "Všechny šokoval již v 1. minutě hostující Jiří Král, autor rychlé vedoucí branky. lužkovičtí tak vedli 0:1 . Zápas byl vyrovnaný, do poločasu jsme odolávali domácím, brankář Jenček nás však podržel. Ke slovu se pak dostali domácí, kteří po změně stran již v 50. minutě vyrovnali Gerátem - 1:1 a začínalo se prakticky od začátku. V 68. minutě to byl opět střelecky disponovaný Jiří Král, který nám svou druhou brankou zajistil cenné vítězství. V dalším kole hostíme favorita soutěže Fryšták a pak jedeme na Veselou. Tyto velmi důležité body mají pro nás cenu zlata. Poděkování patří celému mužstvu", hodnotí zápas v Kostelci u Holešova fotbaloví činovníci z Lužkovic.

Hosté dokázali v závěru strhnout výhru na svoji stranu

Kostelečtí nezvládli domácí duel s Lužkovicemi, které zaskočily protivníka hned z první akce zápasu. Skóroval Král. Hosté drželi hubený náskok celý první poločas. Kostelec skóre srovnal až po přestávce, kdy se prosadil Gerát. Nerozhodný výsledek vydržel až do 68. minuty. Pak se ovšem prosadil znovu Král a Lužkovice šly opět do vedení. Hosté už vítězství nepustili a zbytek zápasu poctivě odbránili. Ve druhé půli se čekalo, který tým převezme taktovku zápasu do svých rukou. Domácí se snažili o nátlakovou hru, hosté zodpovědně bránili a vyráželi k nebezpečným kontrům. Nakonec jim vyšla i jedna povedená akce a lužkovičtí vsítili rozhodující branku, u které byl Jiří Král a stal se hrdinou tohoto duelu.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Utkání se nám nepovedlo podle představ a přišli jsme o tři body.

FK Lužkovice-Želechovice
Jiří Ždanov, funkcionář: Velmi těžké utkání jsme nakonec zvládli díky bojovnosti a střelecké efektivitě Jiřího Krále a body z Kostelce u Holešova jsou pro nás velmi cenné.

L. Kopřiva [-] - M. Gerát [-] - L. Kovalda [-] , R. Přikryl [-] , D. Marek [-] (68. M. Darebník [-] ) , L. Odložilík [-] (46. M. Václavíček [-] ) , S. Pelikán [-] , P. Plhal [-] , M. Třasoň [-] , T. Marek [-] (84. D. Valoušek [-] ) , R. Šimčík [-]

A. Jenček [-] - - M. Čala [-] , P. Čekal [-] (89. P. Novák [-] ) , I. Světlík [-] , J. Král [-] , T. Mičola [-] , M. Paták [-] , Z. Polepil [-] , A. Langer [-] (54. M. Šuba [-] ) , J. Novotný [-] (90. A. Rudl [-] ) , J. Škrabal [-]

ŽK: 45. R. Přikryl , 90. M. Václavíček - 45. J. Král , 79. M. Čala , 81. T. Mičola .
Hráči zápasu: M. Gerát - J. Král , A. Jenček .
Počet diváků: 77. Rozhodčí: ČÍŽ Roman - VOŘÍŠEK Jaroslav, KOLÁŘ Jan.