11.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Nestárnoucí Tomáš Malota hattrickem sestřelil kostelecký Moravan

18

V Loukách se v krásném sobotním odpoledni představil kostelecký Moravan, který má zatím v podzimní části kolísavou formu a problémy mu dělá především defenzívní činnost. Louky mají za sebou v poslední době výborné výsledky a dokonce opanovaly i derby v Tečovicích. Začátek zápasu s Hanáky domácím vyšel na jedničku a po deseti minutách už vedli o jednu branku. Hosté se snažili o vyrovnání, ale domácí předvedli mohutný finiš a vsítili další čtyři branky, navíc Malota zkompletoval hattrick.

Domácí celek poslal do vedení Malota

Louky doma nakonec jasně přehrály Kostelec u Holešova. Hlavní postavou sobotního utkání byl domácí útočník Tomáš Malota, který se blýskl hattrickem. „Výsledek mluví sice jednoznačně, ale utkání nebylo jednoduché,“ tvrdí Malota. „Dlouho byl stav jen 1:0 a kdykoliv se to mohlo změnit. Kostelec byl nebezpečný, ale obrana pracovala výborně. Nám se až v poslední dvacetiminutovce podařilo utkání rozhodnout. Postupně jsme využili své šance a hostům už nezbyli síly na zkorigování stavu,“ dodává zkušený čtyřiatřicetiletý fotbalista. V závěru střetnutí se mezi střelce zapsali také Pavelka s Vyoralem. Domácí berou další ři body, Moravan se bude muset soustředit na další utkání.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili další branky

V prvním poločasu poslal domácí Louky do vedení agilní Malota, který v posledních zápasech chytil výbornou formu a v minulém kole pomohl i k výhře v derby v Tečovicích. Hosté v kombinované sestavě dlouho zlobili svého soupeře, ale své čance neproměnili. Vše podstatné se tak odehrálo v poslední dvacetiminutovce, domácí spustili ofenzícvní smršť a čtyřmi brankali nakonec rozhodli o své vysoké výhře a Tomáš Malota dokonce zkompletoval hattrick. "Díky naší velké marodce jsme do Louk odjížděli prakticky jen v jedenácti lidech a to ještě museli nastoupit hráči s určitými zdravotními problémy. Bohužel nemohu hodnotit, jak to na hřišti vypadalo, jelikož jsem na zápase nebyl přítomen, také ze zdravotních důvodů. Výsledek však hovoří za vše", říká ikona kosteleckého Moravanu Tomáš Marek.

SK Louky
fanoušek SK Louky: Utkání bylo dlouho na vážkách, v závěru jsme však spustili kanonádu a výsledek je pro hosty hodně krutý.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Utkání se nám nepovedlo podle představ, i když až do 70. minuty to bylo o jednu branku, ale domácí nás v závěru přestříleli.