11.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Příluky v divoké přestřelce podlehly hulínské Admiře až v penaltové loterii

21

Na příluckou Cecilku zavítali hráči hulínské Admiry, kteří mají v posledních zápasech výbornou formu a chtěli zde také bodovat. Domácí celek v minulém kole šokoval výhrou na Mladcové a věřil si i na Hanáky. Utkání začalo pěkna zostra a po šesti minutách padlo po jedné brance na každé straně. Domácí do půle dali další branku a po přestávce přidali třetí. Domácí pak museli hrát oslabeni o vyloučeného Prokopa. Hosté však znovu srovnali. Příluky pak poslal do vedení Čelůstka, poslední slovo měl však v závěru hostující Němec. Na penalty vyhráli hosté v poměru 4:3.

Domácí fotbalisté dokázali jít do vedení

"Gólová přestřelka se zrodila v našem dalším zápase venku, kdy jsme cestovali do Příluk. Utkání pro nás začalo smolně, již v 5 minutě po nedorozumění obrany s branařem se dostali domácí snadno do vedení - 1:0. Vzápětí mohli domácí zvýšit, Vajda špatnou rozehrávkou nahrál domácímu Julinovi míč ve vápně, ten ale nabídnutou šanci nevyužil. Domácí na hrbolatém hřišti hráli jen nakopávanou kopanou, nám se zpočátku kombinace nedařila. V 17. minutě však bylo vyrovnáno, domácí branař trefil odkopem dotírajícího Vaculíka, který dorazil míč do prázdné brány a srovnal na  1:1. Ve 27. minutě jsme opět prohrávali, spíše centr než střelu z pravé strany si Vajda srazil do brány a domácí znovu vedli 2:1. První poločas jsme tak prohráli, ale branky jsme si dali spíše sami", hodnotí dění na hřišti v první půli fotbaloví činovníci z Hulína.

Hosté dokázali utkání ještě zremizovat

"Do druhé půle nahradil v naší bráně smolaře Vajdu Černocký, ale ten kapituloval ve 47. minutě, prudký centr z levé strany po zemi dorazil volný hráč u zadní tyče na 3:1. Podstatný okamžik se odehrál v 51. minutě, domácí stoper u vápna fauloval ostře Csomora a byl vyloučen. Následný trestný kop proměnil Barták a snížil na 3:2. V 64. minutě napřáhl z dvaceti metrů Němec a střela k levé tyči skončila v bráně - 3:3. Jenže o minutu později při souboji s dobíhajícím útočníkem fauloval Černocký a domácí kopali penaltu. Tu proměnili a znovu vedli  4:3. Domácí urputně bránili svůj náskok, hrálo se na jednu bránu, ale stále se nám nedařilo vyrovnat. Až v 86. minutě napřáhl z 25 metrů znovu Němec a krásnou padající střelou nad branaře vyrovnal na 4:4. Do konce se již stav nezměnil a o bodu navíc rozhodovali penalty. Domácí poslali druhou penaltu nad, čtvrtou jim Černocký chytil a i když naši čtvrtou penaltu nedal Vaculík, nakonec o bodu navíc rozhodl střelecky disponovaný Němec v páté sérii a druhý bod jsme brali my", hodnotí druhý poločas funkcionáři Admiry na svém webu.

Na penalty vyhráli hosté

V penaltové loterii se více dařilo hostím, vyhráli 4:3.

FK Příluky
Jaroslav Brabec, funkcionář:

FK Admira Hulín
web Admiry Hulín: Na hrbolatém hřišti jsme v první půli prohrávali o jednu branku, důležitým okamžikem bylo vyloučení domácího Prokopa, naše vyrovnání zařídil střelecky disponovaný Němec. I v dalším kole jedeme ven, v neděli nás čeká zápas na Mladcové.