12.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Tečovický Rostislav Závoda hattrickem sestřelil Chropyni

30. R. Závoda , 53. R. Závoda , 60. R. Závoda , 90. J. Plachý (p.)
19

Tečovický Bivoj hostil na svém hřišti fotbalisty z Chropyně a své fanoušky si chtěl udobřit po výpadku v Jaroslavicích. Hosté v minulém kole udolali v penaltové loterii holešovskou rezervu a bez šancí nebyli ani na Zlínsku. Domácí celek vyhrál první půli o jednu branku, v té druhé ale už na hrací ploše jasně dominovali. Střelecké kopačky si obul především Rostislav Závoda, který zkompletoval hattrick. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě z pokutového kopu Plachý a Bivoj tak bere tři body.

Domácí celek šel v první půli do vedení

Na sice tvrdší (ale s péčí připravené) hrací ploše zahájil domácí tým náporem ihned od začátku. Prudký centr Davida Dorazína vypíchl Loučka v brance hostí za nabíhajícího Frkala, pak sice po nedorozumění Sedláčka s Joklem trefil Matějov břevno domácí branky, ale Tečovice se dále tlačily před branku hostí. V 15´ Závoda z pravé strany neuspěl, pak kopal roh, ze kterého obrana hostí zablokovala Plachého v dobré pozici na další roh, z toho ale Chovanec poslal míč hlavou nad. Po Balcárkově akci z pravé strany neudeřilo, neuspěl ani Závoda v 21´, když sám před Loučkou poslal z osmi metrů těsně mimo jeho branku. Pak se uvolnil po samostatné akci David Dorazín, míst nahrávky nebo střely ale vedl míč zpět před pokutové území hostí. V 25´Závoda předběhl stopery, ale vyběhnuvšího Loučku přehodil tak, že míč skončil mimo branku. V 28´znovu Závoda odcentroval na Davida Dorazína, ale ani on ani Balcárek po něm neuspěli. Ve 30´zatáhl míč po pravé straně David Dorazín a jeho prudký centr poslal hlavou z úrovně 5ti m do sítě Závoda a domácí vedli 1:0. Pak pálil z dobrých 30ti m Plachý, Loučka si ale poradil. V 35´David Dorazín míst střely volil nahrávku na obsazeného Závodu, ve 43´David Dorazín uvolnil v dobré pozici Balcárka, jeho střelu gólman hostí vyrazil a z brejku Štěpánek z dobrých 30ti m přehazoval Jokla. Jeho nákop však spadl na síť domácí branky shora těsně za břevnem a skóre se neměnilo. Těsně před odchodem do kabin Závoda dorážel v obtížné pozici centr Davida Dorazína, míč ale skončil mimo branku.

Domácí přidali další tři branky

Ve druhém poločase ve 48´ Balcárkův trestný kop poslal Závoda do clony z hostujících beků, odražený míč uklidil do sítě Chovanec – pískal se ale ofsajd. V 53´minutě hosté zahrávali trestný kop z poloviny hřiště, nákop Železného hlavičkoval Štěpánek Joklovi do koše. Ten pak dlouhým výkopem založil okamžitě protiútok, ze kterého Závoda z dobrých 25ti m hlavou přehodil pozdě vyběhnuvšího gólmana hostí a bylo to už 2:0. V 58´minutě uvolnil Kožela Hrabala, jeho centr Jokl vyboxoval. K míči se dostal opět Kožela, ale Jokl v pádu pod jeho nohy míč kryl. V 60´ unikl Frkal po levé straně a jeho centr poslal z bezprostřední blízkosti do branky hostí Závoda. Uzavřel tak hattrick a domácí vedli 3:0. V poslední čtvrthodině hry neuspěl sám před Loučkou David Dorazín, když poslal míč vedle jeho branky, Kysučanův dobrý centr skončil po zásahu beků v rohu. Hosté měli příležitost po kolmici Hrabala na Grmelu, vše ale vyřešil Balcárek malou domů Joklovi. V 80´přenechal Závoda míč Frkalovi na úrovni pokutového území, jeho střelu mířící už do prázdné branky ale v poslední chvíli na brankové lajně vykopl Odvárka. Pak kopali domácí roh, ale ani Chovanec ani Chrastina ve skrumáži před brankou hostí neuspěli. V 83´ se dostal k odraženému míči David Dorazín, skóroval hlavou, ale opět z ofsajdu. byl úplně jinde, domácí kopali pokutový kop, ze kterého se Plachý nemýlil a uzavřel stav zápasu na konečných 4:0.

TJ Sokol Tečovice
Vladimír Kundera, funkcionář: Utkání se muselo divákům líbit, protože hra byla plynulá, rychlá s oboustrannou snahou o kombinaci a před brankami se neustále něco dělo. Domácí odčinili svým výkonem poslední nezdary v zápasech s Loukami a v Jaroslavicích. Promarnili navíc ještě několik dalších dobrých příležitostí a jejich vítězství mohlo být výraznější, mnohokrát ale jejich akce končily buď nepřesnostmi v zakončení nebo na dobré ofsajd taktice obrany hostí odmávané AR1. Hosté v závěru po střídání stáhli Štěpánka do obrany a jejich odpor ve středu hřiště tím mírně utrpěl.

FK Chropyně
fanoušek Chropyně: Zápas nám nevyšel podle představ a nakonec odjíždíme s debaklem.

Z. Jokl [-] - M. Křen [-] (65. V. Šnajdr [-] ) , D. Chovanec [-] , P. Sedláček [-] , J. Plachý [-] , L. Balcárek [-] (80. M. Chrastina [-] ) - M. Frkal [-] , A. Ondík [-] (74. D. Kysučan [-] ) , R. Závoda [-] , M. Dorazín [-] - D. Dorazín [-]