12.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Místní derby s Lužkovicemi opanovali fotbalisté z Veselé

21

Veselá a Lužkovice mají za sebou v nepřerušení řadě čtyři roky ve stejné soutěži a tudíž osm derby utkání. V neděli to tedy bylo už derby deváté.  Bilanci měly oba oddíly vzácně vyrovnanou - 4x vyhrála Veselá, 4x Lužkovice. Nikdy nedošlo na remízu a nikdy proto nebyl k vidění ani penaltový rozstřel.  Navíc každý vyhrál vždy 2x doma a 2x venku. Výsledky Lužkovic o tomto podzimu jsou lepší venku než doma, Veselá je naopak doma na podzim stoprocentní. Navíc posledním týmem, který na Veselé bodoval na plno byly právě letos v květnu Lužkovice. Vše tedy nasvědčovalo, že bude k vidění vyrovnané a bojovné utkání a bez favorita.

Domácí celek poslal do vedení Manďák

Výsledky Lužkovic o tomto podzimu jsou lepší venku než doma, Veselá je naopak doma na podzim stoprocentní. Navíc posledním týmem, který na Veselé bodoval na plno byly právě letos v květnu Lužkovice. Vše tedy nasvědčovalo, že bude k vidění vyrovnané a bojovné utkání a bez favorita.  Zápas začal nákopem Ivoše Světlíka za obranu Veselé  hned po rozehrávce.  Centr byl ale dlouhý a dostal se až do náruče brankaře Petra Červenky. To byla také na dlouhé minuty jediná útočná akce Lužkovic.  Veselá  vstoupila do utkání s elánem a s velkou  touhou zvítězit. Ústřední postavou domácích byl po celé utkání Tomáš Dujka, který byl také u obou branek Veselé. A proč to nakonec ale bylo jen 2:0? Protože na druhé straně v bráně hostů stál Aleš Jenček, druhá hvězda zápasu.  První branka se zrodila hned v 8.minutě utkání, když z volného  přímého kopu až někde od střídaček posadil Tomáš Dujka míč přímo na hlavu Romana Manďáka v prostoru penaltového puntiku. Manďák míč šikovné jen přizvedl a ten zapadl pod břevno k zadní tyči, překvapený Aleš Jenček už nestihl reagovat.  Lužkovice hrály jen po šestnáctku, do šancí se vůbec nedostávaly.

Domácí v závěru pečetili výhru

Zkušený Ivoš Světlík bojoval ve středu pole, zkoušel rozehrávat, ale tentokrát neměl nikoho k sobě, kdo by jej podpořil. Střed hřiště patřil Veselé a ta se dostávala opakovaně do šancí, ale vždy tomu něco málo chybělo.  To co jindy Janu Žaludkovi nebo Romanovi Manďákovi padá do brány, to pochytal ve vynikající formě chytající Aleš Jenček. Ten držel Lužkovice stále ve hře a až do  72. minuty stav jen 1:0.  V této minutě se dostal zleva za půlící  čárou k míči stále aktivní Tomáš Dujka. Obešel dva záložníky hostí a všeobecně se čekala  křížná přihrávka do křídla. Dujka to  ale vzal na sebe. Obešel ještě třetího zadáka a z 18 metrů jak jinak než levou, prudce vypálil k bližší tyči a vše před sebou propálil, i brankaře  Jenčeka, 2:0.  Druhá branka Veselou uklidnila a ta se znovu opakovaně dostávala na dostřel k Jenčekovi, ale ten už za svá záda nic nepustil i když řada pohledných akcí po gólu přímo volala. Veselá zápas odmakala a hostům dovolila za celý zápas jen několik rohových kopů, k přímé střele na bránu se Lužkovice tentokrát vůbec nedostaly.

TJ Sokol Veselá
Zdeněk Kučera, sekretář: Říká se, že derby nemá favorita, nemělo jej ani toto. Veselá ale vstoupila do utkání aktivněji a díky brance už v 8.minutě celý zápas kontrolovala. Utkání mělo i přes studené počasí pěknou diváckou kulisu a domácí hráči i diváci si mohli po šesté v řadě vychutnat domácí vítězství. Ve všech řadách jsme odvedli kvalitní výkon, všem klukům za poctivý přístup patří moje gratulace. Věřím, že stejně poctivě přistoupí i v sobotu k utkání v Loukách.

FK Lužkovice-Želechovice
Jiří Ždanov, funkcionář:

P. Červenka [-] - T. Divoký [-] , J. Žaludek [-] , T. Dujka [-] , M. Dlabaja [-] (55. D. Sokol [-] ) , R. Manďák [-] , M. Bodlák [-] , D. Dlabaja [-] (77. O. Tkadlec [-] ) , T. Pavel [-] , J. Červenka [-] , M. Čoček [-]

A. Jenček [-] - M. Šuba [-] - M. Böhm [-] (73. J. Král [-] ) , I. Světlík [-] , J. Novotný [-] (82. V. Januš [-] ) , P. Čekal [-] (70. P. Novák [-] ) , J. Škrabal [-] , M. Paták [-] , Z. Polepil [-] , M. Čala [-] , T. Mičola [-]

ŽK: 50. T. Dujka , 61. D. Dlabaja , 77. D. Sokol - 38. I. Světlík , 56. M. Čala , 76. J. Král .
Hráči zápasu: T. Dujka , R. Manďák - A. Jenček , I. Světlík .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: NEUBAUER Kamil - SKOPAL Jiří, ČERVENKA Vladimír (N).