12.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Vedoucí Fryšták nedal v domácím prostředí Loukám žádnou šanci

21

Do Fryštáku zavítali fotbalisté z Louk, kteří se po špatném začátku přeci jen dostali do herní pohody a v minulých kolech to odnesly Tečovice a také Kostelec u Holešova. Fryšták je však jiný level a vedoucí tým tabulky byl v tomto duelu také favoritem. Domácí vlétli na svého soupeře jako uragán a v prvním dějství musel brankář hostí čtyřikrát lovit míč ze sítě. Ve druhém poločasu se dostali ke slovu konečně i hosté a dali výsledku jen kosmetickou úpravu.

Domácí předvedli v první půli ofenzívní smršť

"Fryšták si svými výsledky stále více sjednává před svými soupeři respekt. Na to doplatily Louky. Obrovská ustrašenost hostů v úvodu zápasu byla klíčem k snadnému vítězství domácích. Ti po půlhodině hry vedli o tři branky. Klid na domácí kopačky dalo podklouznutí kapitána a stopera  hostů v 10min. ,Chudý sólový nájezd bez potíží proměnil 1:0. Fryšták hrál v pohodě ,což ukázala druhá branka Valáška ,stejný moment včera ligový hráč Holík v Olomouci trestuhodně zazdil ,Valášek s klidem zakončil na 2:0. Louky v obraně hrály špatně , Vavruša v 29 min.  ve vápně zpracoval míč a zakončil 3:0. Hostující mužstvo bylo na lopatkách , na konci první půle měl Hřebačka pro svou osmou branku v sezóně na levé straně komfortní prostor 4:0", hodnotí úvodní dějství fotbaloví činovníci z Fryštáku.

Ve druhé půli se ke slovu dostali i hosté

Domácí měli raketový vstup do utkání, který soupeři z Louk nezachytili a výsledkem byl pohodlný čtyřbrankový náskok pro domácí celek. O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto a druhá půle se víceméně dohrávala jen z povinnosti. Sympatické bylo, že to hosté nezabalili a snažili se stále o něco bojovat. Bylo zřejmé, že domácí nemohou v takovém nasazení pokračovat celý zápas a to se nakonec i vyplnilo. "Poločas tak rozhodl o celkovém vývoji hry, po změně stran totiž domácí hráči hodně polevili, střídající hráči už nebyli tolik přesní ,koncovka a finální přihrávka fryštáckých hráčů nebyla už nejlepší. Louky snížily po střele z dálky Kovaříkem v 68. min., ale na tříbodovém zisku Fryštáku už to nic nezměnilo", hodnotí duel fotbaloví činovníci z Fryštáku.

FC Fryšták
web FC Fryšták: Utkání se rozhodlo již v první půli, po prostřídání už u nás nebyla kvalita v zakončení.