13.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Lužkovice dokázaly v domácím prostředí udolat lepšící se Malenovice

4. J. Král , 33. M. Böhm - 87. J. Král (vl.)
18

Lužkovice hostily na svém hřišti fotbalisty z Malenovic, kteří měli za sebou skvělou sérii vyhraných utkání. Čekalo se tak, zda lužkovičtí fotbalisté zastaví šokem probrané hráče z Malenovic. Začátek zápasu vyšel domácím na jedničku a Jiří Král je poslal do vedení. Lužkovice po půlhodině hry přidaly i druhou trefu, kdy se prosadil obojživelník Martin Bohm. Hosté se snažili o zdramatizování utkání, to se jim podařilo až v samotném závěru po vlastní brance domácích, vyrovnat se však hostím už nepodařilo.

Domácí celek šel do dvoubrankového vedení

Utkání začali tradičním náporem domácí fotbalisté Lužkovic, kteří šli již ve 4. minutě do vedení, když vyraženou střelu brankářem Juráněm uklidil do sítě nabíhající Jiří Král – 1:0. Potom se hra postupně vyrovnala a omlazený celek Malenovic svým pohybem a kombinační hrou byl domácím více než vyrovnaným soupeřem. Několika zákroky udržel čisté konto nejlepší hráč domácích brankář Aleš Jenček.  Domácí byli nuceni v 17. minutě střídat zraněného Mičolu, kterého nahradil dorostecký univerzál Martin Bohm. Ten se postaral ve 33. minutě o nejpěknější akci zápasu, když po narážečkách se dostal z půli hřiště až před brankáře Juráně a zvýšil na – 2:0. Do poločasu se již nic podstatného neudálo a tak šli do šaten spokojenější domácí, kteří vedli uklidňujícím dvoubrankovým náskokem.

Hosté dokázali utkání ještě zdramatizovat

Po změně stran nastoupilo mužstvo Malenovic jako vyměněné a zle zatápělo domácím, kteří hlavně díky brankáři Jenčekovi  drželi stále dvoubrankový náskok. Stoperská dvojice Malenovic Mňaček a Kostka úspěšně likvidovala pokusy domácích útočníků, kteří si již tímto moc šancí nevypracovali. V závěru se na hřišti dost přitvrdilo a tak sudí trestal žlutými kartami. Závěr zápasu byl hodně hektický, když v 87. minutě po průniku hostů do velkého vápna vracející se jiří Král ve snaze odkopnout míč prudkou střelou málem protrhl síť za Jenčekovými zády – vlastní 2:1. Malenovice prahli alespoň po bodu a vrhli vše do útoku včetně brankáře Juráně. Domácí si výsledek pohlídali a konečně na svém hřišti zvítězili. Všechny  přítomné překvapil výkon malenovických mladíků, kteří mají jistě na víc, než ukazuje tabulka, přesto body nakonec zůstaly v Lužkovicích.

FK Lužkovice-Želechovice
Jiří Ždanov, funkcionář: Hosté z Malenovic překvapili výborným pohybem a aktivní hrou a nás hodně podržel brankář Jenček. Hosté v závěru sahali po vyrovnání, s vypětím všech sil jsme tři body uhájili.

FC Malenovice
Adam Juráň, brankář: Áčko Malenovic po dvou vydřených výhrách doma cestovalo do nedalekých Lůžkovic. Bohužel po nevydařeném prvním poločase zde prohrálo. Byla to lekce z produktivity. Domácí dali ze dvou šanci ´dva góly. My ze šesti šancí jen jeden gól. To nás stálo body.

A. Jenček [-] - M. Šuba [-] - A. Langer [-] (70. J. Gruber [-] ) , J. Král [-] , I. Světlík [-] , J. Novotný [-] (88. P. Novák [-] ) , J. Škrabal [-] , M. Paták [-] , Z. Polepil [-] , M. Čala [-] , T. Mičola [-] (17. M. Böhm [-] )

A. Juráň [-] - R. Střelec [-] , D. Paták [-] , M. Struška [-] - J. Kostka [-] , P. Menša [-] , D. Hynčica [-] - M. Bartek [-] , P. Páleníček [-] (59. . Novak [-] ) , D. Torma [-] , J. Mňaček [-]

ŽK: 70. J. Král , 77. J. Gruber - 20. D. Paták , 45. J. Kostka , 63. J. Mňaček , 74. M. Struška , 77. D. Torma .
Hráči zápasu: A. Jenček , J. Král - J. Kostka , M. Bartek .
Počet diváků: 95. Rozhodčí: ŠEBESTA Milan - MATUŠŮ Marek, ŤOK Martin.