1.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Fryšták si výhrou s Chropyní upevnil titul podzimního mistra

17

Lídr tabulky z Fryštáku hostil na svém hřišti mužstvo z Chropyně, se kterým se potkával před časem ještě v Krajském přeboru. Favoritem duelu byli domácí, kteří na podzim působí suverénním dojmem a válcují jednoho soupeře za druhým. Hosté z Chropyně přijeli na Zlínsko s defenzívní taktikou, která jim chvilku i vycházela. Domácí ale do půle dokázali hned dvakrát překonat brankáře hostí. Fryšták ve druhém dějství kontroloval hru a přidal i další dvě branky přezimuje na čele tabulky s osmibodovým náskokem.

Domácí celek šel do dvoubrankového vedení

"Chropyně přijela do Fryštáku s obrannou taktikou a dlouho jí to vycházelo. Fryšták byl herně lepší, ale koncovka byla žalostná. V 8. min. po pravé straně pláchl Valášek jeho centr jen prolétl malým vápnem. V 9. min. Hřebačka trestuhodně zahodil vyloženku, pálil nad. V 16 min. znovu Hřebačka nepřesně zakončil a dorážku do prázdné brány prováhal Chudý. V 17. min. už Fryšták vedl. Petráš na brankové čáře oblafl dva bránící soupeře a Chudý zakončil do prázdné brány - 1:0.Chropyně musela začít hrát a ve 32. min. byla blízko vyrovnání. Machů po rohovém kopu  vystrašil domácího brankáře. Jenže hned po rozehrání od brány podklouzl hostující obránce, avšak  Chudý sólový nájezd utopil ve kličkách.Fryšták převahu přeci jen zužitkoval v klidné dvoubrankové poločasové vedení. V 37. min. po standartce hostů vystřelili do brejku Vavruša, Sklenář a Hřebačka,který skluzem do prázdné dal na 2:0", hodnotí první půli domácí funkcionáři.

Domácí byli střelecky efektivnější, vstřelili další dvě branky

"Do kabin tak odcházeli mnohem spokojenější domácí hráči, kteří sice v úvodu propásli několik vyložených příležitostí, ale nakonec se jim dvakrát podařilo překonat brankáře hostí. Chropyně se mohla také radovat z úspěchu, ale šanci na vyrovnání její hráči odmítli a poté byli potrestáni druhou trefou. Fryšták ani po změně stran nepřipustil drama. Držel svého protivníka daleko od své brány,naopak snažil se rozhodnout. To se domácím podařilo po hodině hry. Sprinterský souboj s obráncem Chropyně Vavruša vyhrál a ještě mu zbylo dost sil na dokonalé zakončení 3:0. Hostující odpor definitivně zlomil Krajča, který z úhlu propálil brankáře hostí a v 63. min. to bylo již 4 :0. Fryšták zakončil podzim další výhrou a po první půlce sezóny má lichotivý náskok osmi bodů", viděli druhý poločas fotbaloví činovníci Fryštáku na svém webu.

FC Fryšták
web FC Fryšták: Ze začátku jsme neproměnili pár šancí, ale nakonec jsme dokráčeli k bezproblémové výhře o čtyři branky.

FK Chropyně
fanoušek Chropyně: Domácí nás přehráli a ukázali, že jim titul podzimního mistra patří právem.