1.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Malenovice v derby s Loukami potvrdily dobrou formu

17

Místní derby přilákalo na malenovický stadion 170 diváků, což je návštěva, za kterou by se nestyděl ani leckterý divizní oddíl. Domácí celek chtěl v duelu s Loukami navázat na výborné výkony na konci podzimní části, což se mu nakonec i povedlo. Malenovicím vyšel skvěle úvod a už ve třetí minutě skóroval Torma. Hosté dokázali do půle srovnat na poločasových 1:1. Druhá půle ale patřila domácímu celku, který po brankách Páleníčka a Hynčici dokráčel k důležitému vítězství a k odpoutání se z poslední příčky.

V první půli padlo po jedné brance na každé straně

Malenovice vstoupily do utkání velmi dobře a ujaly se vedení Dominikoem Tormou. "Brzká branka již ve 3. minutě nám paradoxně dost ublížila a nepochopitelně jsme se zatáhli až do své šestnáctky. Louky nám za to několikrát zvedly prst velkými závary, až opravdu udeřily a vyrovnaly. Do té doby jsme spálili dvě vyložené šance. Kvůli zranění jsme v poločase přeskupili řady. Druhý poločas byl z naší strany jako vyměněný. Zlepšený pohyb, kombinace i defenziva byly znát. Po chybě v obraně jsme dali druhý gól. Louky pak hru otevřely a my chodili do rychlých brejků, z kterých jsme vytěžili už jen jednu branku. Zbytek zápasu jsme zvládli i takticky. Početná divácká kulisa se v hezkém počasí nemohla nudit. Za druhý poločas jsme zaslouženě vyhráli a do jarních odvet jsme připsali důležité tři body, které s koncem tabulky trošku zamotaly. Přes zimu máme stále na čem pracovat, protože jak všichni víme, jaro bývá mnohem těžší", hodnotí první dějství fotbaloví činovníci z Malenovic.

Domácí ve druhé půli stvrdili svoji výhru

Domácí celek po rychlé brance Tormy trochu povolil ve své aktivitě a hosté byli častěji na míči. Nakonec z výsledného tlaku dokázali srovnat na 1:1 a začínalo se prakticky o nuly. Ve druhé půli ale domácí přeskupili řady a výsledkem byly dvě branky v síti hostujícího brankáře. Louky navíc v závěru přišly o vyloučeného kanonýra Petra Janču. Derby mezi Malenovicemi a nedalekými Loukami přilákalo na malenovický stadion skoro dvě stovky diváků, které se slušně bavily fotbalem. Malenovicím vyšel skvěle úvod, když už ve třetí minutě skóroval Torma. Hosté dokázali do půle srovnat. Trefil se Kadlík. Druhý poločas už ale patřil domácímu celku, který po brankách Páleníčka a Hynčici dokráčel k důležitému vítězství a k odpoutání se z poslední příčky.

FC Malenovice
Adam Juráň, brankář: Důležité tři body nám pomohli se odlepit ode dna tabulky a za výkon ve druhém poločasu jsme si tři body zasloužili.

SK Louky
web SK Louky: Derby nám nevyšlo podle představ a odjíždíme s prázdnou.

A. Juráň [-] - P. Vichorec [-] (87. . Novak [-] ) , R. Střelec [-] , D. Paták [-] , M. Struška [-] - J. Kostka [-] , P. Menša [-] (90. L. Otrusina [-] ) , D. Hynčica [-] - J. Mňaček [-] (46. P. Páleníček [-] ) , M. Bartek [-] (90. M. Daněk [-] ) , D. Torma [-]