--

--

Jičín vyplenil i Ústí

13

Úspěšný vstup do soutěže potvrdili novojičínští fotbalisté i ve svém třetím zápase. Tentokrát si pro body dojeli v nedělním dopoledni do nedalekého Ústí.

Hned od začátku utkání to byli hosté, kdo s přehledem diktoval tempo, domácí působili dost bezradně. Hostující mužstvo řadu nadějných kombinací nedotáhlo, ale s ohledem na průběh si nakonec přece jen hubené poločasové vedení vypracovalo.

Ve 32. minutě přišla pěkná kombinační akce po pravé straně a po nezištné přihrávce Pepy  Opatřila se trefil „z jedné“ Jarda Juříček - 1:0.

Největší šanci navýšit vedení měl ve 44. minutě Ondra Pyclík,  sám postupoval na brankáře domácích, ale ten jej se štěstím vychytal.

Druhý poločas měl v 55. minutě Pyclík další šanci, ale opět byl úspěšnější domácí brankář Urbášek, který byl  jednoznačně nejlepším domácím hráčem.

Do třetice však už Ondra Pyclík nezaváhal a další únik v 69. minutě již proměnil – 2:0.

Domácí se ani za tohoto stavu nedokázali prosadit, naopak to byli hosté, kteří v 77. min. (opět Pyclík) a v 82 min. (Opatřil, který obešel i brankáře, ale nedal), mohli své vedení ještě navýšit.

I tak jsou to zasloužené tři body, které z hřiště soupeře mají pro jičínské svou cenu.