--

HFK konečně boduje naplno

40. F. Rozsíval - 60. J. Juráš , 84. L. Horka (p.)
13

Do dnešního utkání nastoupili holičtí fotbalisté ve svižném tempu. Dobře kombinovali, vytvářeli si slibné příležitosti, ale absolutně jim nevycházela koncová fáze.

V první dvacetiminutové části zavřeli svého soupeře ve vlastním pokutovém vápně, kam létal jeden nebezpečný centr za druhým. Bohužel někdy chyběla lepší myšlenka a provedení.

Domácí se postupně také dostali do utkání, ale s tím rozdílem, že dokázali z ojedinělé střely vsítit branku. Psala se 40. minuta, kdy střela Rozsívala skončila přesně u vzdálenější tyče Kalinovi brány 1:0.

Holičtí měli ještě před tímto momentem samostatný nájezd Fialkou, který mohl posunout míč na nabíhajícího Bučka, ale z této 100% šance nic nebylo. Fialka si míč zasekl tak špatně, že mu jej vracející obránce stačil odebrat. A tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro hosty.

Po změně stran vychytal Kalina hned v úvodu druhé půle střelu Podhorného.

V 54. minutě nacentroval míč do vápna Bořil a do souboje s brankářem šel výborně Spurný, který odehrál míč hlavou těsně nad břevno.

Stav utkání se změnil v 58. minutě, když odražený míč ze standardky poslal do sítě z voleje Juráš 1:1.

V 73. minutě propadl domácímu brankáři míč mezi rukavicemi, ale na brankové čáře stačil míč ještě zpacifikovat.

V 83. minutě vyslal Bořil krásnou kolmičkou do vápna Koutka, který byl faulován a následovala penaltu, tu proměnil Horka na konečných 1:2

FK Šumperk
L. Max [-] - L. Horák [-] (78. J. Šebela [-] ) , M. Olejník [-] , J. Bernard [-] , R. Jurásek [-] , J. Nimrichtr [-] , F. Rozsíval [-] , M. Podhorný [-] (68. E. Kotzmann [-] ) , M. Smrž [-] , J. Ševčík [-] (46. J. Šléška [-] ) , D. Macura [-]

1. HFK Olomouc
M. Kalina [-] - O. Buček [-] , T. Fialka [-] (46. T. Spurný [-] ) , O. Bořil [-] (90. P. Krumpolc [-] ) , P. Rajnoha [-] , J. Juráš [-] , A. Vlk [-] , M. Schmidt [-] (87. T. Malenda [-] ) , M. Krejčí [-] , L. Horka [-] , L. Koutek [-]

ŽK: 58. D. Macura , 80. J. Bernard , 87. F. Rozsíval - 54. L. Horka , 90. O. Buček .
Počet diváků: 130. Rozhodčí: Částečka Michal - KONTORŠIKOV Maxim, ČERNOEVIČ Alexandr.