1.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

20

Do okresního přeboru se vrátila Lužná, které se v I.B třídě moc nevedlo. Jejím soupeřem byla Kněževes, která před začátkem soutěže vypadla z poháru. Na první branku domácího celku dokázal odpovědět Hanych, to bylo ale ze strany Kněževsi vše a radovat se tak mohla Sparta.

Kněževes doplatil na vlastní chyby

Domácí Lužná hostila Kněževes z toho důvodu, že v Kněževsi je nezpůsobilé hřiště, jinak by se hrálo právě tam. Do zápasu vstoupili lépe domácí, když vstřelili dá se řící branku zadarmo. Lenner odkopem trefil Pokorného do zad a Sparta se mohla radovat - 1:0. Kněževes však zanedlouho zvládla srovnat, když se trefil hlavou Hanych - 1:1. Poslední slovo prvé půle měli domácí. Miksa ve vápně váhal tak dlouho s odkopem, až z toho vytěžil Adam Špička vedoucí branku - 2:1.

Lužná si vítězství pohlídala

Do druhého poločasu šla Kněževes s jasným cílem vyrovnat a pokusit se se zápasem něco udělat. Tyto naděje žily do poslední dvacetiminutovky, kdy se prosadil zkušeně Pokorný - 3:1. Hosté si vytvářeli náznak tlaku z nakopávaných míčů do soupeřovi šestnáctky, ale kromě jedné nevyužité příležitosti si toho moc nevypracovali. Zvučné domácí publikum hlasitě tleskalo ještě jednou, to když utekl pět minut před koncem Černý a stanovil konečné skóre - 4:1.