12.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2015-2016

--

Tři červené karty Prachatic! I díky tomu si Sedlice veze výhru

50. M. Juroš - 45. Z. Mikeš , 71. M. Vančát (p.) , 80. M. Škulina
0

Do sedmdesáté minuty šlo o naprosto stereotypní utkání, než se roztrhnul pytel s čevenou barvou a hned tři hráči Prachatic v rozmezí patnácti minut dostali kartonek tohoto zbarvení. Gólově se podruhé v sezóně dokázal prosadit brankář Milan Vančát, jenž opět proměnil pokutový kop.

„To je nelidský,“ musel by k tomuto utkání říct Ondřej Vetchý ve své roli v oblíbeném Okresním přeboru. To co se dělo na prachatickém hřišti nezapomenou zejména domácí, kteří byli třikrát potrestáni tou rudou barvou, kterou byl ve své kariéře proslulý například Tomáš Řepka. Tatran je poslední, v dalším utkání bude bez tří hráčů zakladní sestavy a z toho Tesárek bude mít s největší pravděpodobností vyšší trest. To nejsou vyhlídky hodny touze po bodovém zisku.

Hráči trenéra Pavla Babku dostávají do kouta.

Prachatice vstoupily do utkání opět plně odhodláni zlomit nepříjemnou bilanci 0-2-9, ale dostat se do vyložené šance se zdlo být až nadlidský úkol. První půle nenabídla nic moc a pár lidí na tribuně výkony týmů nezahřály. Jedinou gólovou příležitost proměnil kapitán Sedlice Mikeš, který se prosadil z dorážky v nastaveném čase prvního poločasu. Domácí museli ve 23. minutě střídat Radima Košíka, místo něj se na hřiště vypravil Václav Mikeš.

Do druhého poločasu vstoupili lépe prachatičtí, kteří v 50. minutě po Tesárkově akci srovnali Jurošem na 1:1. Ovšem tímto skončil fotbalový zápas a začala se hrát karetní hra „červená, máte padáka“. První kdo si „vytáhl“ tento trumf byl domácí Tesárek. Po něm následovali mladíci Kralik a Šandera. Nutno dodat, že dva poslední jmenovaní neurazili rozhodčího žadným vulgárním výrazem, ovšem pětatřicetiletý Tesárek svou zlost nezastíral a nadávku okořenil i výhružkou smrti.

Odbočíme od červených karet a připomeňme si i gólové okamžiky. V 71. minutě kopala Sedlice penaltu, k níž se postavil brankář Vančát a dokázal svého kolegu v bráně překonat. V 80. minutě se navíc trefil i Martin Škulina a dal utkání konečnou podobu 1:3 na góly a 3:0 na červené karty.

Prachatice čeká velmi náročný konec podzimu. Příští kolo se představí na hřišti v Želči a hned o víkendu je čekají vzdálené Dačice. Sedlice doma bude chtít porazit předposlední Veselí a vykopat se bodově ještě výše.

TJ Sokol Sedlice
Milan Vančát (Sedlice): Utkání bylo z naší strany plné nepřesností. Domácí byli aktivnější a režírovali hru. Jenže nevyužili jedinou šanci a tak udeřilo na druhé straně a šli jsme do vedení. Druhá půlka začala úplně stejně. Domácí byli pořád aktivnější a po chvíli se dočkali i gólu, když naši hráči nebyli dostatečně důrazní. Zápas rozhodla 70. minut a odpískaná penalta proti domácím, kterou jsem dokázal proměnit. Ta strhla nevoli u Prachatických, kteří byli za své pokřiky postupně odměňováni žlutými a červenými kartami. Nutno říct, že domácí si zápas prohráli svou nedisciplinovaností, protože kdyby se nenechali hloupě vylučovat, bylo by utkání otevřené do poslední minuty.