3.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Nýrsko zvládlo i duel s Kdyní a vede ligu!

0

Domácí jsou prozatím na samotném vrcholu průběžné tabulky, když si před svými fanoušky dokázali nakonec jednoznačně poradit s nováčkem soutěže ze Kdyně.

Nýrsko bylo od samotného začátku utkání aktivnější a gólman Horáček měl plné ruce a nohy práce. Nejprve jeho pozornost zkoušel György, posléze Krásný či Kalivoda a skóre se ne a ne pohnout. Když se pak Výtisk ocitl sám tváří v tvář brankáři a špatně zakončil, zdálo se, že na úvodní trefu zápasu si diváci budou muset počkat až do druhé půle. Nakonec se tak nestalo. Nejprve domácí Moravec musel hasit dobrou šanci kdyňského  Džugana, aby na druhé straně udeřilo. Kohout našel ve vápně přesnou příhrou Tomáše Györgyho, který zakončil přesně k tyči. Dobrou pozici měl ještě před závěrečným hvizdem Krásný, ovšem mířil přesně nad.

Druhý poločas odšpuntovala Okula. Po akci Krásného zakončoval Kohout, ale opět bezúspěšně. A tak přišel trest. Tomáš Pegl na táhl ke střele ze střední vzdálenosti a zamířil přesně k tyči. Obrat mohl v utkání dokonat Šmejkal, který využil chyby domácí obrany, ovšem Moravec svůj tým podržel.  Po hodině hry tak přišlo rozuzlení zajímavé zápletky. Tomáš György rozehrával trestný kop a jeho střelu tečoval Andrei Antonovics mimo dosah Horáčka. Po chvilce bylo v Nýrsku ještě veseleji, když na dvoubrankový rozdíl zvýšil Daniel Šťour. Domácí již utkání následně bez problémů dovedli do zdárného konce, poslední tečku udělal a výsledek upravil Petr Výtisk. Ještě jedna zajímavost z nýrského mužstva a to, že poprvé spolu v jednom mistrovském utkání nastoupili bratři Tomáš a Ivo Györgyové a dali o sobě pořádně vědět.

FK Okula Nýrsko
Stanislav Steiner (SKP OKULA NÝRSKO): „Domácí mužstvo v úvodu utkání získávalo herní převahu kterou, ale nedokázalo brankově zúročit. Vedoucí trefa ve druhé půli ale hráče Nýrska uklidnila, mužstvo postupně získávalo herní převahu a výsledkem byly další dvě branky v síti hostů. Vítězství domácího mačaftu je zcela zasloužené, hosty podržel svým výkonem brankář Horáček.“

SK Kdyně 1920
Trumpeš Vladimír (SK Kdyně 1920): „Jednoznačně zasloužená výhra Nýrska. Hráli dobře, rychle, kombinovali, nebyla na to odpověď. Snažili jsme uhrát první poločas, což se povedlo, srovnali jsme i na 1:1, pak jsme ovšem dostali dva slepenější góly, což rozhodlo, tam již odpověď nebyla. Chyběla nám možná trochu důraznější koncovka. Mají mladý tým, který má farmu s Klatovy a to jim prospívá a je to poznat.“

J. Moravec [-] - P. Výtisk [-] , L. Krásný [-] (52. D. Šnour [-] ) , J. Lužný [-] (84. J. Hvězda [-] ) , I. György [-] , F. Kolář [-] , T. György [-] (76. M. Trefanec [-] ) , Z. Cibulka [-] , K. Kalivoda ml. [-] (68. M. Bastl [-] ) , A. Antonovics [-] , T. Kohout [-]

V. Horáček [-] - P. Forst [-] (46. T. Dufek [-] ) , L. Výškrabka [-] , P. Blažek [-] , J. Šmejkal [-] , J. Iha [-] - T. Pergl [-] (68. M. Janeček [-] ) , K. Šmejkal [-] (60. M. Miklič [-] ) , M. Výškrabka [-] - K. Hamor [-] , M. Džugan [-] (72. K. Forst [-] ) -

ŽK: 38. L. Krásný , 81. M. Trefanec - 54. L. Výškrabka , 81. P. Blažek .
Hráči zápasu: T. György .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Doksanský Tomáš - DUDA Václav, KOSTELNÍK Lumír.