--

--

Prostějov nezaváhal, ale utkání musel otáčet

0

Líšeň má blizoučko k záchraně a do utkání s lídrem mohla jít s čistou hlavou. Nakonec neuspěla, ale za předvedený výkon se domácí nemusí stydět. Prostějov se tak v pravý čas probral na hřištích soupeřů a drží si náskok na prvním místě.

Domácí byli nebezpečnější, ale Prostějov má Kroupu...

Domácí nastoupili bez ostychu a byl to prostějovský gólman Kofroň, kdo měl jako první práci. Nejprve likvidoval Paškovu hlavičku, následně si musel oddychnout, že Vávrova střela se mezi tyče nevešla. Levačkou zkoušel po čtvrthodině štěstí Vejmělek, Prostějov se nemohl dostat do tempa. Potrestat ho mohl Lamine Fall, ale i jeho dalekonosné střele chybělo k úspěchu pár čísel. Nakonec se ale Líšeň přece jen úvodní branky dočkala. Pašek si počíhal na centr a před Kofroněm nezaváhal – 1:0.  Prostějov si vše schovával na závěr poločasu. Ve 40. minutě nejlepší střelec soutěže Kroupa svou hlavičkou ještě neuspěl. O čtyři minutky na to už se ale Kroupa radoval – zorientoval se před bránou a po lehkém zaváhání brankáře Zrzavého dotlačil balón do sítě – 1:1.

Prostějov je blízko postupu

Prostějov má zkušené mužstvo, které, i když se mu herně zrovna nedaří dle představ, dokáže zápasy rozhodnout ve svůj prospěch. A Prostějovští byli i proti Líšni nesmírně efektivní. 55. minuta. Zelenka krásným pasem vybídl ke skórování Machálka. Ten se ještě vyhnul vybíhajícímu Zrzavému a uklidil míč do sítě – 1:2. A protože na druhé straně si neporadil se svou šancí Nekuda, mohl v 70. minutě kdo jiný než Kroupa upravit na 1:3. Byl u toho opět Zelenka, který zahrával roh, a i když je příprava na Kroupu asi povinnou součástí tréninku každého mužstva před duelem s Prostějovem, útočník se dostal ke gólovému zakončení. Prostějov tak zabral další tři body do své sbírky.

1.SK Prostějov
František Jura (trenér, pro 1skprostejov.cz): „Na začátku utkání se plně projevila kvalita hráčů, kteří tým posílili ze Zbrojovky. Byli silnější na míči, hráli kombinačně, rychle od nohy. Musím uznat, že jen málo týmů hrálo tak, jako Líšeň v prvním poločase. Naštěstí se nám podařilo ještě do přestávky srovnat, což byl velmi důležitý moment zápasu a ukázal, jak moc chceme dotlačit míč do brány. Ve druhé půlce jsme šli cílevědomě za vítězstvím. Předváděli jsme více pohybu, náběhů za obranu, nenakopávali pouze balóny na Kroupu, pod nímž nikdo nebyl. Hráli jsme více po zemi a celkově začali hráči plnit to, co jsme po nich vyžadovali. Zaslouženě jsme proto vyhráli.“