--

--

Vítkovice nevyzrály na Hlučín, Prostějov je krůček od postupu!

0

Druhé Vítkovice, pokud chtěly zdramatizovat závěr soutěže, musely porazit Hlučín, který disponuje skvělou defenzívou…

Dostál poslal Hlučínské do vedení

Hlučín podzimní vzájemný zápas vyhrál 4:2. I tentokrát si dělal nárok na úspěch, přestože mu chyběli nejlepší střelec Kraut a obránce Heiník, jenž tak promeškal vůbec první minuty v sezóně. První poločas byl velmi vyrovnaný a také nervózní a tvrdý, kdy rozhodčí Tomanec musel hráče krotit celkem pěti žlutými kartami. Z šancí lze jmenovat pokus hostujícího Foltýna, který lízl břevno. Ve 26. minutě musel Hlaváč likvidovat nebezpečí po Bystrého centr, který po odrazu od Lukáše mířil mezi tři tyče. Když už se zdálo, že první půle branku nepřinese, našel hostující centr trestuhodně volného Dostála, který nadvakrát Krbečka překonal – 0:1. Opaření domácí vyrobilo do půle ještě jednu hrubku v defenzivě, Vítkovické po Macově zakončení zachránil Dvořák, který míč vykopl z brankové čáry.

Vítkovicím se v útoku nedařilo

Domácí tak museli ve druhé půli vyrovnat. Na nic nečekali a po minutě hry byl v šanci Kovařík, proti kterému vytáhl na poslední chvíli obranný skluz Žižka. Hlučín poctivě bránil a počkal si na svou šanci. Ta přišla v 64. minutě, kdy mohl navýšit vedení Foltýn, ale na malém vápně nemířil po centru přesně. Vyrovnat mohl o deset minut později Kovařík, ale blok soupeřů stojících na brankové čáře nepropálil. V 77. minutě Foltýn protáhl Krbečka parádní střelou. Definitivní tečku odmítl za výsledkem udělat Baladyan, který z malého vápna nechal vyniknout Krbečka. Domácí byli v útoku bezzubí a Hlučín těsnou výhru uhájil.

MFK Vítkovice
L. Krbeček [-] - R. Coufal [-] , O. Dvořák [-] , O. Cverna [-] , D. Mikula [-] - A. Taraba [-] (76. J. Klejnot [-] ) , T. Hykel [-] , R. Bystrý [-] (68. A. Blucha [-] ) , A. Hruzík [-] - M. Halaška [-] (60. T. Gebauer [-] ) , M. Kovařík [-]

FC Hlučín
J. Hlaváč [-] - R. Štefek [-] , K. Hudeczek [-] - M. Foltyn [-] , M. Lukáš [-] (88. A. Krivčík [-] ) - T. Dostál [-] , E. Talián [-] , R. Sasín [-] (84. P. Ságner [-] ) , P. Žižka [-] , J. Mac [-] , G. Badalyan [-] (91. J. Massaniec [-] )

ŽK: 9. M. Kovařík , 27. A. Taraba , 31. D. Mikula - 21. R. Štefek , 31. P. Žižka , 90. J. Hlaváč .
Místo: tráva. Počet diváků: 390. Rozhodčí: Tomanec Josef - DROZDY Luboš, ŠKROBÁK Lukáš.