--

Důležité body pro Mohelnici!

42. J. Fišara , 56. V. Fiala (p.) - 67. T. Brečka
0

Utkání mužstev ze středu tabulky. Domácí pravidelně sbírají body, mladíci ze Slovácka mají na jaře solidní formu..

Těsné vedení Mohelnice!

Velmi slušná návštěva 320 diváků dnes mohla na Městském stadionu v Mohelnici vidět asi nejlepší a nejkompaktnější výkon domácího týmu v dosavadním průběhu sezóny. Zápas začal vysokou aktivitou domácího týmu. Už v 3. minutě vyslal na zadní tyč brány hostů svůj pokus Kuba Heidenreich, balón ale jen prosvištěl kolem brankové konstrukce. V 6. minutě potom brankář hostů Nemrava vytáhl na roh střelu Lukáše Hapala z hranice velkého vápna na přední tyč. V 7. minutě David Bača nacentroval na Kubu Heidenreicha, který se z prostoru před šestnáctkou snažil zapadáčkem překvapit špatně postaveného Nemravu, kterému se ale podařilo na nakopnutý balón zareagovat. V 9. minutě si David Bača před velkým vápnem hostů povodil balón, nacentroval jej přímo na hlavu Lukáše Hapala, který jej umístil těsně vedle brány hostů. V 12. minutě zápasu Lukáš dostal ideální centr na malé vápno od Martina Vokouna, ale z bezprostřední blízkosti z malého vápna hlavou nedal. Hosté se dostali do první šance až v 13. minutě, kdy z rohového kopu zcela osamocený Suchý zakončil hlavou nad bránu, kterou po celý zápas hájil Kuba Hora. V 17. minutě byl před velkým vápnem faulován Lukáš Hapal. Z nařízeného přímého kopu Kuba Heidenreich namířil přímo do brány, ovšem radost mu zkazil v ten moment za Nemravu zasahující Machalík. V 22. minutě si při zpracování balónu Kuba Heidenreich nevšiml za ním se pohybujícího Suchého, kterému se podařilo balón uzmout a následně z velkého vápna vystřelil nad bránu. V 34. minutě se na pravou lajnu za rychlým balónem po zemi vydal Lukáš Hapal, který nacentroval na malé vápno, ovšem Nemrava dokázal balón sebrat těsně před nabíhajícím Martinem Kotůlkem.V 42. minutě se domácí dočkali gólu, když David Bača rozehrál rohový kop, z druhé vlny šel po balónu nikým nekrytý Honza Fišara, kterému se hlavou podařilo umístit balón k tyči, 1 : 0.

Zasloužená výhra domácích!

Prvních několik minut druhého poločasu se odehrával fotbal bez výrazných šancí. Potom v 56. minutě shodou okolností ve velkém vápně Dramé při odkopu balónu trefil Vlastu Fialu a byla nařízena penalta. Tu samotný Fiala, ačkoliv Nemrava trefil stranu, prudkou střelou k tyči proměnil 2 : 0. V 65. minutě si hosté vypracovali velikou gólovou šanci, když domácí ztratili balón ve středu hřiště, následoval centr Chýli za obranu na rozběhnutého Koneho, kterému však balón přistál za krkem a následně zakončoval do tyče. V 66. minutě vyrazil po lajně do útoku Kuba Heidenreich, jehož střílený centr na bránu Nemrava stačil vyškrábnout do míst, kde se nacházel Lukáš Hapal, který se s balónem otočil a napálil do brankáře hostů. V 68. minutě se zaradovali i hosté, když Břečka převzal centr nakopnutý na malé vápno a zakončením do šibenice překonal Kubu Horu, 2 : 1. V 72. minutě domácí přišli o balón opět ve středním pásmu, následovala kolmice po zemi na rozběhnutého Koneho, který přešel i přes Romana Kubu, ale z bezprostřední blízkosti si prudkou střelou na Kubu Horu, který mu zmenšil úhel, nepřišel. V 73. minutě hlavičkoval z malého vápna nad domácí bránu Suchý. V posledních minutách zápasu se soupeři náš tým podařilo jednoznačně přehrát, ovšem výrazné ohrožení naší brány z toho nebylo. Až v samotném konci zápasu v 90. minutě se k prudké střele dostal Kovář, jeho pokus ale skončil mimo tři tyče naší brány. A protože se do konce hrací doby nic zajímavého nestalo, tak domácí brali důležité 3 body.

FK Mohelnice
Roman Sedláček, trenér: „Byl to jednoznačně náš nejlepší domácí zápas v dosavadním ročníku. Hrálo se nahoru dolů. Narazili jsme na opravdu vynikajícího protivníka, který byl posílen o několik fotbalistů ligového áčka a těší mě, že se naši kluci dokázali soupeři herně vyrovnat. Především oceňuji, že naše mužstvo hrálo, jak se říká na krev, všichni poctivě makali, je vidět, že kluky fotbal baví a proto se nám teď daří. Po snížení jsme prostřídali a snažili se kouskovat hru, tady už náš výkon nebyl úplně ideální, ale zkrátka jsme se snažili hrát takticky, abychom šetřili síly, protože tempo zápasu bylo doslova vražedné. Daří se nám, protože hrajeme aktivně, nebojíme se napadat, hrajeme to dobře po stranách, v tom je naše síla a jak už jsem uvedl, mužstvo prostě chce, což je nesmírně důležité. Starost mi na druhou stranu dělá rostoucí počet zraněných.“

J. Hora [-] - L. Pinkava [-] , O. Kopa [-] (69. M. Bzirský [-] ) , J. Heidenreich [-] , R. Kuba [-] - M. Kotůlek [-] (74. M. Kovář [-] ) , M. Vokoun [-] , D. Bača [-] (47. V. Fiala [-] ) , J. Fišara [-] , M. Weinlich [-] - L. Hapal [-]

1. FC Slovácko B
V. Nemrava [-] - T. Ťok [-] , M. Kerbr [-] , J. Prajza [-] , P. Chýla [-] , L. Michna [-] (77. M. Kovář [-] ) , S. Dramé [-] (85. D. Machalík [-] ) , E. Vinkler [-] (46. T. Zajíc [-] ) , T. Brečka [-] , M. Suchý [-] , K. Kone [-]

ŽK: 68. M. Kotůlek .
Místo: UMTRA. Počet diváků: 320. Rozhodčí: Slabý Jiří - HÁJEK Kamil, PFEIFER Michal.