8.0

10.0

Hlučín vyválčil 3 body!

0

Utkání týmu z první poloviny tabulky sliboval vyrovnaný zápas a dobrou podívanou. Utkání nemělo favorita, nakonec se radovali hosté..

Vše podstatné v první půli!

Vítězná předsevzetí Vyškovanů ovšem vzala za své už v osmé minutě, kdy centr Badalyana našel hlavu zcela volného Sasína a ten neměl problémy s uklizením míče do sítě - 0:1. Domácí fanoušci si určitě vzpomněli na scénář zápasu se Zlínem, kdy domácí rychle inkasovali a utkání prohráli. To se však neopakovalo a v šestnácté minutě se uvolnil ve vápně Dominik Urbančok a nedal Hlaváčovi v bráně hostí šanci - 1:1. Druhý gól hostujícího týmu vstřelil ve dvaatřicáté minutě Dominik Kraut. Balon mu naservíroval Sasín, který vyhrál důležitý souboj na polovině hřiště s domácími záložníky, předložil Krautovi a ten nezaváhal - 1:2. Do konce poločasu už branka nepadla a hosté takšli do šaten spokojenější.

Branka nepadla, hosté vezou 3 body!

Že má Vyškov potíže se začátky poločasů, potvrdil hned po zahájení druhé půle Kraut. Tomu naservíroval míč opět agilní Sasín. Brankář Klimeš musel vytáhnout skvělý zákrok, aby míč neskončil v bráně. Po této šanci však převzali iniciativu domácí. Hrozili především ze standardních situací. Ovšem bez gólového efektu. Trestný kop ze solidní pozice napálil Přerovský jen do zdi. O něco později Urbančok sice zeď netrefil, ale ani branku. K vážnějším šancím se vyškovští dostali až před koncem. Nejdříve nepropálil hradbu těl Přerovský a v poslední minutě vykopl gólovou hlavičku Josefa Ličky z brankové čáry hostující Žižka. Hlučín tak odvezl z Vyškova tři body a v nabitém středu tabulky se posunul o něco výše. Domácí vyšli podruhé za sebou bodově naprázdno.

MFK Vyškov
Jan Trousil, trenér: „Druhý poločas byl úplně jiný než ten první. Oni ze začátku měli šanci, tam nás podržel Kuba Klimeš. Pak jsme ale měli víc ze hry. Byly nějaké závary a šance, ale nedotlačili jsme to tam. Jsme v klidném středu tabulky. Samozřejmě chceme vyhrávat, ale to nejde vždy. Byl to spíše remízový zápas, přesto nemáme ani bod. Musíme zabrat příště a dovézt nějaké body z venku,"

FC Hlučín
Milan Valachovič, trenér: „Na začátku druhého poločasu jsme mohli dát pojišťující branku. Nedali, a tak Vyškov přebral iniciativu a byl nebezpečný hlavně ze standardních situací. Naštěstí se neprosadil. Obě mužstva chtěla hrát fotbal, což bylo vidět i na hřišti. Nestranným a hlučínským fanouškům se utkání muselo líbit po všech stránkách,"

Místo: tráva. Počet diváků: 293. Rozhodčí: Mikeska Karel - DUDA Radim, VRŤO Peter.