--

Lídr MSFL rozdrtil Otrokovice

31. A. Rus , 35. K. Kroupa , 55. K. Kroupa , 65. P. Nekuda , 81. K. Kroupa
0

První střelecký pokus patřil hostujícímu Němcovi, branku ovšem netrefil. Na druhé straně se po Zelenkově nepřímém kopu snažil zakončovat chumel hráčů před Balážikem, míč si ale zatím cestu za jeho záda nenašel.Z dalších náznaků šancí v úvodní půlhodině hry je třeba zmínit Zelenkovu střelu těsně nad břevno a Pančochářovu pohotovou otočku z levé strany, která ovšem Balážika nepřekvapila. Pak už přišel další Zelenkův volný kop, který nejprve Rus vrátil do „ohně“, aby odražený míč rezolutně dohlavičkoval do sítě. Bohužel se přitom vážně zranil a s otřesem mozku byl odnesen ze hřiště a později odvezen na vyšetření do nemocnice.To už domácí vedli o dvě branky. Ke standardní situaci se tentokrát postavil Fládr, přetažený centr poslal před branku Nekuda a tam stačilo Kroupovi pouze nastavit kopačku. Rus ležící na nosítkách za brankovou čarou se bohužel v tu chvíli radovat nemohl.

Poločasový stav sice velmi slibný, ale zároveň vysoce ošidný. Dvoubrankové vedení lze úspěšně zpochybnit kontaktní brankou a vyrovnání je na spadnutí. Odmítnout tento scénář mohl už po pěti minutách druhé půle Tomáš Machálek, když se řítil sám na gólmana, kterého obešel, ale tak dlouho si rovnal před střelou míč, až jej z prázdné branky vykopl vracející se Dekleva. Nevyjde to jednou, nevadí. Ostrou Fládrovu střelu vytáhl Balážik na roh, vzápětí Kroupa minul hlavou těsně spojnici tyče a břevna. O chvíli později však dostal přesnou přihrávku mezi dva obránce a podél gólmana vstřelil pojistkový gól. Ale to ještě nebylo všechno. O deset minut později naservíroval míč zleva Pančochář Nekudovi, ten doslova ukličkoval brankáře a s přehledem zavěsil. Dvacet minut před koncem se ocitl Kroupa po přihrávce Milana Machálka těsně před Balážikem, tentokrát jej ovšem neprostřelil. Za dalších deset minut jej ale na přední tyči našel Koudelka a prostějovský kapitán završil hattrick. Domácí tak v pohodě dokráčeli ketřem bodům a vedou tabulku o čtyři body.

1.SK Prostějov
František Jura, trenér: "První poločas jsme nakonec sice vyhráli, ale začátek byl hodně těžkopádný, kazili jsme jednoduché příhrávky. Soupeř hodně překvapil svojí pasivitou, jediný recept na to bylo hrát rychleji. Nakonec jsme dvě branky dali hlavně silou vůle, Aleš Rus se při skórování zranil, což je kaňka na utkání a nezbývá než doufat, že bude v pořádku. O poločase jsme hráče upozorňovali, že nic není hotové, ale naštěstí jsme ještě branky přidali. Tým bojoval, dřel, za vysoké vítězství jsme rádi,“

FC Zlínsko
Marek Sedlák, trenér: „Myslím, že výsledek hovoří za všechny komentáře. Před námi je teď utkání s Břeclaví, takže to právě skončené musíme hodit za hlavu a soustředit se na úspěšné zvládnutí domácího zápasu. U našich hráčů mě hlavně zklamalo pokrytí standardních situací, při nichž domácí prokázali svou sílu. Ze hry jsem v prvním poločase žádnou jejich převahu nezaznamenal. Za stavu 2:0 jsme se ještě pokusili s výsledkem něco udělat, otevřeli jsme hru, dostali třetí branku a bylo po zápase,“

Z. Kofroň [-] - M. Hirsch [-] , A. Rus [-] (34. L. Petržela [-] ) , M. Sus [-] - L. Zelenka [-] , Z. Fládr [-] , M. Machálek [-] (84. M. Sečkář [-] ) , J. Pančochář [-] , T. Machálek [-] (63. J. Koudelka [-] ) - K. Kroupa [-] , P. Nekuda [-]

FC Zlínsko
J. Balážik [-] - J. Foltýn [-] (46. O. Šuranský [-] ) , V. Zach [-] , T. Dekleva [-] , M. Neubert [-] , M. Němec [-] (84. L. Křivánek [-] ) , R. Elšík [-] , A. Jasenský [-] , L. Juhas [-] (46. T. Zábojník [-] ) , J. Juráň [-] , T. Mlýnek [-]

ŽK: 45. L. Petržela - 31. R. Elšík , 51. J. Juráň , 59. M. Neubert .
Místo: Olympijská ul.,tráva. Počet diváků: 540. Rozhodčí: Vojkovský Jakub - TRIGAS Paskal, GALÁSEK Michal.