--

Mladíček Novotný vystřílel Třebíči v závěru alespoň bod

59. P. Simr , 63. R. Demeter (p.) - 84. R. Novotný , 87. R. Novotný
0

Ve 13. kole MSFL přivítal Velmez v derby Třebíč. Že je to opravdu derby bylo znát na tom, že utkání sledovalo 820 diváků. Takovou návštěvu nevidíme mnohdy ani na první nebo druhé lize. První poločas neviděli diváci žádný gól. První gól zápasu vstřelil exligový Pavel Simr a 4 minuty na to z penalty Robin Demeter. Mnozí příznivci Velmezu už brali 3 body, ale tom jim překazil skvělý tah hostujícího trenéra, který poslal na hřiště mladičkého Rcharda Novotného a ten dal za 10 minut na hřišti dva góly.

Poločas bez gólu

Za krásného slunečného počasí a před plným hledištěm nastoupili domácí proti svému velkému rivalovi z Třebíče. Jelikož to bylo derby, tak utkání navštívilo přes 800 diváků, což je fantastické číslo.  Od prvních minut viděli diváci bojovné utkání, když hosté pozorně bránili a snažili se rychlými protiútoky trestat domácí zaváhání, domácí hráči měli sice optickou převahu, ale špatný pohyb bez míče a nepřesná kombinace je do zakončení nepouštěly. V 6. min našel Petr Dolejš Pavla Simra, ten poslal centr na zadní tyč, kde vystřelil z úhlu Robin Demeter, Matiášek jeho střelu vtlačil na rohový kop. V 8. min kopal po Faulu na Pavla Simra Robin Demeter přímák, ale hostující obrana jeho centr odvrátila do bezpečí. V 9. min to byli naopak hosté, kteří z podobné situace trefili Dobrovolným domácí zeď. V 10. min domácí špatně rozehráli v obraném pásmu, míče se zmocnil Dobrovolný, našel ve vápně volného Doguiho, který tvrdou střelo pozorného Romana Invalda neprostřelil. V 11. min se po centru Romana Vyskočila a přiklepnutí Pavla Simra dostal k zakončení Robin Demeter, ale trefil jen obránce hostů. V 15. min po centru Romana Vyskočila vystřihl Petr Dolejš povedené nůžky, ale trefil jen soupeře. V 17. min centr Petra Dolejše tečoval hostující obránce do své brány, Matiášek míč směřující do brány zachytil. V 19. min se uvolnil na hranici vápna Dogui, bránu však minul. Ve 20. min to byl opět Dogui, který se ocitl za domácí obranou, ale pohotový zákrok Lukáše Berky ho o šanci připravil. Ve 27. min našel Radim Šuta nabíhajícího Petra Dolejše, jeho centr před bránu gólman hostů na dvakrát zachytil. Ve 28. min se protáhl po křídle Ošmera, před bránou našel Dobrovolného, jeho střelu Roman Invald vyrazil do bezpečí. Ve 29. min po centru Petra Dolejše zakončil akci střelou Pavel Simr, bránu těsně minul. Ve 32. min nebezpečně vystřelil Dogui, domácí golman střelu vyrazil a následnou dorážku tečovala obrana na rohový kop. Ten rozehrál Dobrovolný na zadní tyč, Roman Invald centr nezachytil, hlavička P. Chalupy bránu těsně mnula. Ve 37. min se vydal na zteč Lukáš Berka, míč si narazil s Edou Smejkalem, střelu s úhlu vytlačil Matiášek na rohový kop. Ve 39. min rozehrál Robin Demeter přímý kop, trefil však jen zeď a následnou střelu Petra Dolejše srazila obrana na rohový kop. Ten rozehrál Petr Dolejš, našel hlavičku Pavla Simra, který trefil u tyče obránce hostů. A tak diváci se v prvním poločase branky nedočkali.

Nakonec asi šťastnější hosté, kteří zachraňovali nepříznivý výsledek

Úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím. Zpřesnili kombinaci, zrychlili pohyb bez míče a zatlačili soupeře před jeho bránu. Hosté podnikali jen rychlé protiútoky, ale bez přesného zakončení. V 51. min našel Roman Vyskočil ve vápně Patrika Mucha, ten hlavou bránu přestřelil. V 53. min se po střele Ošmery a dorážce Doguiho hosté radovali, ale hostující útočník fauloval P. Muchu a tak branka nebyla uznána. V 59. min rozehrál Robin Demeter rohový kop, našel hlavu Pavla Simra a ten se trefil přesně 1:0. V 62. min se za obranou hostí objevil Pavel Simr, hostující Havránek ho ve vápně chytil rukama a po druhé žluté kartě musel jít předčasně pod sprchu. Následný pokutový kop proměnil Robin Demeter 2:0. V 66. min se hostující Kostelecký srazil s P. Muchou a musel opustit hřiště na nosítkách. Všichni mu přejeme brzké uzdravení. V 71. min se na hranici vápna uvolnil Robin Demeter, Matiášek jeho střelu vytlačil na rohový kop. V 76. min se po sražení domácího hráče u postranní čáry dostali hosté k zakončení Doguim, Roman Invald jeho střelu vyrazil. V 77. min zachytil Pavel Simr malou domů Chlupa, bránu však netrefil. V 82. min zachytil přihrávku Robin Demeter, jeho střela postrádal přesnost. V 83. min se dostal k zakončení Petr Dolejš, ale i on jako před tím jeho spoluhráči v zakončení pohořel. A tak přišel za domácí lehkovážnost v zakončení trest. V 84. min rozehráli hosté přímý volný kop z půlky hřiště, míč proletěl až ke střídajícímu Novotnému a ten ho poslal k tyči domácí brány 2:1. Domácí chtěli utkání dohrát s míčem na svých kopačkách, ale malou domů v 87. min trefil Roman Invald do Novotného, který míč doklepl do opuštěné brány 2:2. Tento mladík si tak připsal po sedmi minutách na hřišti druhý gól. Doslova mistrovský tah trenéra  Třebíče. A mohlo být ještě hůř. V 90. min se po zbytečné ztrátě ve středu hřiště dostal k zakončení Ošmera, ale domácí gólman jeho střelu do brány nepustil. A tak se mohli hosté radovat z bodového zisku, kterou jim domácí hráči darovali.

FC Velké Meziříčí
Robin Demeter - FC Velké Meziříčí: ,,První půlka nebyla z naši strany dobra, chyběl nám pohyb a špatně jsme kombinovali. Lehkými ztrátami jsme soupeři dovolili chodit do brejku. Druhá půle už byla o mnoho lepší, pomohli jsme si brankou z rohového kopu a následně jsme zvýšili na 2:0 z penalty. Potom jsme ovládli cele hřiště a měli jednu šanci za druhou, bohužel jsme nezvýšili náskok na 3:0 a tím i definitivně rozhodli, což nás nakonec velice mrzelo. Třebíč snížila ze standardní situace a tím se vrátila do zápasu. K naši smůle jsme dostali branku po chybě na 2:2 .Jelikož to bylo už těsně před koncem, nedokázali jsme na to zareagovat. Vyhraný zápas jsme si sami zkomplikovali v posledních 7 minutách to by se nám nemělo stávat, takový zápas musíme dohrát vítězně.''

HFK Třebíč
Martin Matiášek - brankář HFK Třebíč: ,,Do utkání jsme vstoupili aktivně a vypracovali jsme si řadu nebezpečných příležitostí, které bohužel neskončili gólem. Soupeře jsme první poločas nepustili do žádné stoprocentní šance, z které by mohla padnout branka. V druhé půli začal soupeř vice držet míč a dostával se k naší brance. Po jednom z mnoha rohů v druhé půli jsme neuhlídali Simra a ten se nemýlil a prohrávali jsme. O pár minut později jsme bohužel inkasovali branku z penalty a zaroveň jsme šli do deseti lidí. Pote nás soupeř přehrával. Naštěstí jsme přežili pár šancí soupeře a povedlo se nám snížit 7 minut před koncem a poté i vyrovnat, kdy brankář soupeře trefil našeho útočníka a ten už neměl problém dát gól do prázdné. V poslední minutě jsme mohli dokonat obrat a mohli jsme i vyhrát, ale poslední šance skončila bez branky. Nakonec jsme za bod rádi.''

R. Invald [-] - P. Mucha [-] , R. Šuta [-] , L. Berka [-] (81. P. Pokorný [-] ) , R. Demeter [-] , J. Šimáček [-] , E. Smejkal [-] (66. V. Kratochvíl [-] ) , P. Simr [-] , R. Vyskočil [-] (74. Z. Mucha [-] ) , P. Dolejš [-] , J. Krejčí [-]

HFK Třebíč
M. Matiášek [-] - K. Havránek [-] , C. Bagnon [-] (71. M. Kelbler [-] ) , M. Dogui [-] (80. R. Novotný [-] ) , D. Komínek [-] , M. Kostelecký [-] (66. M. Chalupa [-] ) , P. Ošmera [-] , J. Chlup [-] , J. Dobrovolný [-] , P. Chalupa [-] , L. Fall [-]

ŽK: 17. L. Berka , 36. R. Demeter , 45. P. Mucha - 38. K. Havránek , 50. D. Komínek . ČK: 62. K. Havránek .
Místo: V. Meziříčí - hlavní. Počet diváků: 820. Rozhodčí: Mikyska Jan - ČERNÝ Josef, MAYER Jan.