--

Hlučín přestřílel Vítkovice

11. D. Kraut (p.) , 45. T. Dostál , 47. D. Kraut (p.) , 85. R. Sasín - 37. V. Mišínský , 65. F. Korneta
0

Hlučín přivítal na svém hřišti Vítkovice a o branky opravdu nebyla nouze. Dvakrát se z pokutového kopu trefil Kraut.

Hlučín si udržoval těsný náskok a jeho výhru potvrdil pět minut před koncem gólem na 4:2 Sasín.

Lépe začal vítkovický výběr, vytvořil si několik slibných závarů, ale ani jeden z nich brankou neskončil. Na druhé straně se výborně protáhl kolem obránců Dostál, ve vápně jej skluzem sejmul Cverna a rozhodčí odpískal penaltu. Tu chladnokrevně proměnil Kraut a domácí vedli.

Po půlhodině hry to z pětadvaceti metrů zkusil Mišinský a jeho dělovka skončila jen těsně nad břevnem hlučínské brány. O chvíli později dal Kovařík míč pod sebe na Musiola, jenže ten z dobré pozice vypálil nad. Pak dělovku Lukáše zastavil na brankové čáře obránce Žižka.

Vítkovice se dočkaly až vzápětí, kdy rychlou kombinaci uzavřel dorážkou do prázdné brány Mišinský – 1:1. Pak Heiníka obral o balon Kovařík, ale jeho ránu skvěle vytáhl na roh Hampel. Ještě do konce prvního poločasu však Hlučín získal své vedení zpět. Centr ze strany propadl k Dostálovi, jenž bombou zblízka přidal druhý gól.

Na startu druhé půle aktivního Dostála poslal v šestnáctce k zemi Lukáš a na světě byl druhý pokutový kop pro Hlučín. Míč si na penaltový puntík znovu postavil Kraut a přízemní střelou k tyči upravil na 3:1.

Po hodině hry odražený míč doputoval ke Kornetovi, jehož první ránu zblokovala domácí obrana, ale druhý pokus vítkovického beka už skončil gólem. Muž zápasu Dostál se vzápětí prodral před Rohela a byl znovu stažen k zemi. Třetí penaltu pro Hlučín však sudí Polák neodpískal.

Hlučínští mohli své vítězství pojistit po akci, kdy Halaška chytře uvolnil Krauta, ale ten hattrick odmítl a jen zazvonil na pravou tyč vítkovické svatyně. Pět minut před koncem Kraut z dálky vypálil na Rohela, jenž balon vyrazil před sebe. Dobíhající Sasín jej pohotově poslal pod břevno a vítězství Hlučína bylo potvrzeno.

FC Hlučín
David Hampel - FC Hlučín: ,,Těžký zápas, který jsme zvládli díky výborného výkonu celého týmu a díky velké touze uspět v tomto derby.''

MFK Vítkovice
Tomáš Pohorelli - trenér MFK Vítkovice: ,,Obě penalty byly jasné, nelze o nich pochybovat. Prohráli jsme si to sami. Zejména někteří zkušení hráči zklamali, čímž jsme Hlučínu darovali čtyři branky."

FC Hlučín
D. Hampel [-] - V. Heinik [-] , K. Hudeczek [-] , J. Mac [-] - M. Halaška [-] , P. Ondrušík [-] (76. R. Sasín [-] ) , M. Sporysz [-] , T. Dostál [-] , M. Foltyn [-] (83. R. Štefek [-] ) - D. Kraut [-] - P. Žižka [-] (88. M. Hanus [-] )

P. Rohel [-] - R. Coufal [-] , F. Korneta [-] (82. M. Kovář [-] ) , O. Dvořák [-] , O. Cverna [-] - M. Lukáš [-] (56. R. Bystrý [-] ) , P. Wojnar [-] , A. Hruzík [-] - V. Mišínský [-] , Z. Musiol [-] , M. Kovařík [-]

ŽK: 48. P. Ondrušík , 69. V. Heinik - 49. R. Coufal , 57. Z. Musiol , 64. M. Kovařík , 72. O. Cverna .
Místo: tráva. Počet diváků: 330. Rozhodčí: Polák Jiří - PODANÝ Marek, SEDLÁČEK Tomáš.