--

--

Vítkovice přestřílely ,,béčko'' Zlína

0

Domácí měli skvělý vstup do zápasu. Už po čtyřech minutách je poslal po přihrávce Kovaříka do vedení Petr Wojnar. Netrvalo to dlouho a na tabuli svítilo skóre 2:0. Zlínský brankář Švec neudržel v rukavicích centr ze strany, u míče byl okamžitě Zbyněk Musiol a rozvlnil síť podruhé. Vzápětí mohli přidat třetí gól Mišinský a Kovařík, ale proti nim dobře zasáhl zlínský brankář Švec. V 19. minutě udělal chybu v rozehrávce Coufal, hosté rychle dostali míč před branku, kde osamocený Motal překonal Rohela. Po půlhodině mohlo být srovnáno, ale domácí brankář svůj tým skvěle podržel, když vychytal střelu i dorážku zlínských střelců. Toho Vítkovice využily čtyři minuty před pauzou a šli znovu do dvoubrankového vedení. Centr ze strany skvěle umístil Musiol za záda Švece.

Po návratu z šaten mohl vedení navýšit Dvořák, ale s přispěním Švece trefil jen břevno. Domácí si dál vytvářeli šance, ale čtvrté branky se dočkali až osmnáct minut před koncem, když se trefil Kovařík. V závěru sice snížil hostující Pavlíček, na vítězství Vítkovic to však nic nezměnilo.

MFK Vítkovice
Radek Coufal, obránce MFK Vítkovice: Herně to byl vyrovnaný zápas,který rozhodl první rychlý gól.Po něm jsem měli my i soupeř nějaké šance. Naštěstí jsme přidali ještě druhý gól.Pak jsem ale udělal zbytečnou chybu z které jsme inkasovali.Zlín měl golovku ,kterou chytil výborný Rohel.Do poločasu jsme dali na 3:1.Hned ve 47 minutě jsme mohli rozhodnout,bohužel z toho bylo břevno.Zlín se snažil,ale my chodili do brejků a z jednoho byl gól na 4:1. Potom Zlín ještě snížil po standartce, ale závěr jsme si pohlídali.

FC TRINITY Zlín B
Bronislav Červenka, trenér FC Fastav Zlín B: „Jsem zklamaný, do kolika šancí jsme domácí pustili. My jsme se před naší šestnáctkou i v pokutovém území chovali dost nedůsledně a soupeři dávali hodně prostoru, a povolili mu dostat se do hodně příležitostí.Také jsme si vytvořili spoustu příležitostí, což je potěšitelné, bohužel jejich realizace byla někdy až příliš uspěchaná a nepřesná, jindy chybělo i trochu štěstí. Soupeř své vypracované šance řešil lépe, a proto zaslouženě vyhrál.V utkání jsem viděl z naší strany velmi slušné pasáže. Kluci dostali se do velkého množství šancí. Potěšilo mě, že utkání nezabalili ani za stavu 4:1 a hráli až do samotného závěru, kde jsme měli dvě další vyložené příležitosti na snížení, ne-li srovnání“ ........ Další ohlas: Václav Pavlíček - obránce FASTAV Zlín: ,,Divákům se muselo toto utkání určitě líbit, protože tentokrát kralovala útočná fáze nad obrannou. My jsme úplně nezachytili začátek utkání a hned z kraje prohrávali o 2 góly, i když šancí jsme taky měli dost, ale zkušenější domácí si s nimi dokázali lépe poradit. Pak jsme snížili, dokonce jsme mohli i vyrovnat, ale v závěru poločasu po brejkové situaci jsme inkasovali gól do šatny. Druhý poločas se odehrával zhruba ve stejné režii jako první, mnoho šancí na obou stranách, domácí jich měli možná trochu více, ale divák se určitě nudit nemohl. Bohužel v době, kdy jsme pomalu začali domácí tlačit, nastřelili jsme i spojnici břevna a tyče, tak domácí udeřili po další brejkové situaci po našem rohu. V závěru jsme ještě dokázali snížit, měli jsme i další 2 stoprocentní šance ke vstřelení gólu, ale bohužel jsme to více už domácím nedokázali znepříjemnit. Ti dneska vyhráli zaslouženě, ale body se určitě z Vítkovic odvézt daly. Nám nefungovala vůbec dobře obranná fáze, dělali jsme moc chyb, pouštěli domácí do mnoha šancí, to podle mě rozhodlo. Ti měli v obranné fázi také velké mezery, což mě docela překvapilo na to jaké mají mužstvo, ale my jsme s nimi bohužel nedokázali lépe naložit.''

P. Rohel [-] - F. Korneta [-] , P. Cigánek [-] , R. Coufal [-] - M. Lukáš [-] (76. R. Bystrý [-] ) , O. Dvořák [-] (90. J. Hurník [-] ) , P. Wojnar [-] , A. Hruzík [-] (81. M. Kovář [-] ) - V. Mišínský [-] , Z. Musiol [-] , M. Kovařík [-]

M. Švec [-] - V. Pavlíček [-] , O. Bačo [-] , L. Benčík [-] , R. Michálek [-] , P. Hlobil [-] (59. Š. Chwaszcz [-] ) , M. Blanař [-] (75. M. Vašulka [-] ) , N. Višněvský [-] , Š. Červenka [-] , T. Masař [-] , L. Motal [-]

Místo: tráva. Počet diváků: 232. Rozhodčí: Duda Radim - BUREŠ Jakub, NOVÁK Michal.