--

--

Ve Slavičíně gólmani chytali penalty – Jelínek jednu, Mrozek dvě

0

V neděli dopoledne přicestovali do Slavičína hráči Petrovic. Hosté v minulém kole vyhráli doma 3:2 s Krnovem. To Slavičín prohrál 3:0 ve Valašském Meziříčí. Před zápasem dělilo oba celky 6 bodů, lépe na tom byla Lokomotiva. Tento rozestup zůstal i po utkání. Petrovice neproměnily jeden pokutový kop, Slavičín neproměnil dokonce 2 penalty, a duel tak skončil bez branek.

Zahozená penalta na startu i v závěru

V základní sestavě Petrovic nastoupil i Petr Glaser, který v úterý odehrál utkání za Karvinou v MOL Cupu proti Mladé Boleslavi a v sobotu byl s druholigovým celkem na zápase na půdě Táborska. Už ve druhé minutě došlo k obrovské chybě hostujícího Filipa Panáka, který poslal na Mrozka slabou „malou domů“, míč vystihl domácí Filip Macek a brankář Mrozek jej fauloval. Viděl žlutou kartu a pískala se penalta. Balón si postavil kapitán Josef Lukaštík, ale Mrozek jej vychytal. V prvním poločase se hra odehrávala převážně mezi oběma šestnáctkami. Ve hře obou mužstev byla spousta nepřesností. V 26. minutě hlavičkoval do odkryté brány po centru Byrtuse Patrik Kundrátek, ale jeden z domácích obránců jeho střelu zastavil. Závěr první půle „zpestřily“ dvě žluté karty pro domácí hráče a také penalta pro Petrovice. Josef Hoffmann ale velkou příležitost neproměnil. Branku zaklel i domácí Jelínek.

Mrozek „čapl“ i druhou „desítku“

Na začátku druhého poločasu zkusil štěstí ze střední vzdálenosti hostující kapitán Josef Hoffmann, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. V 56. minutě měly Petrovice brejk 3 na 2, Patrik Kundrátek vzal zakončení na sebe, ale gól vstřelit nedokázal. Z následného rychle rozehraného rohového kopu si Slavičín málem vstřelil vlastní branku. V 59. minutě zkoušel Glaser zatočit míč z přímého volného kopu do branky, ale gólmana Jelínka nepřekvapil. V 67. minutě musel být na nosítkách odnesen ze hřiště domácí Pavel Elšík. Nahradil jej Tomáš Švach. V 77. minutě dostal po souboji Hladíka s Puškáčem Slavičín k dispozici druhou penaltu. Balón si tentokrát vzal Filip Macek, ale Mrozek znovu pokutový kop chytil. Ve Slavičíně se tak konal festival neproměněných penalt. Ve zbývajícím čase už branka nepadla, i když v 90. minutě měl obrovskou příležitost střídající Miko. Neschopnost střelců tak zapříčinila remízu 0:0.

FC TVD Slavičín
Hynek Tlušťák (vedoucí): „Na Petrovice jsme se dobře nachystali. Věděli jsme, že nás čeká jeden z nejsilnějších celků v soutěži. Ale paradoxně u nás toho hosté příliš mnoho nepředvedli. Zápas byl jasně o gólmanech. Jejich chytil 2 penalty, náš jednu. Je to těžké, kdy nedáme ani 2 pokutové kopy. Navíc se nám zranil Elšík, který má výron v kotníku. Jinak moc šancí nebylo. Byl to takový remízový zápas.“

TJ Lokomotiva Petrovice
Pavel Bernatík (asistent trenéra): „My jsme měli špatný vstup. Chyba, žlutá, penalta. Ale Mrozek nás podržel. Penalta nám trochu nahlodala myšlenky. Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Prvních 20 minut jsme se sžívali i nerovným terénem. Poté jsme trochu přeskupili řady, což naši hru zlepšilo. Dostávali jsme se do hry a byli jsme aktivnější. V závěru poločasu jsme bohužel neproměnili penaltu. I ve druhé půli jsme byli aktivnější. Domácí se takřka do ničeho nepustili. Pak přišel druhý pokutový kop proti nám, ovšem Mrozek se znovu vyznamenal. V samotném závěru pak neproměnil velkou šanci Miko. Z mého pohledu zasloužená remíza.“

P. Jelínek [-] - P. Elšík [-] (67. T. Švach [-] ) , J. Lukaštík [-] , F. Macek [-] , V. Kalus [-] , A. Bartoš [-] (46. M. Šindler [-] ) , L. Hladík [-] , M. Goňa [-] , D. Plšek [-] , J. Hlava [-] (63. M. Švach [-] ) , L. Mezírka [-]

R. Mrozek [-] - D. Gill [-] , J. Hoffmann [-] , M. Puškáč [-] (81. P. Miko [-] ) , A. Leibl [-] , P. Moskál [-] - P. Kundrátek [-] (81. G. Molnári [-] ) , P. Glaser [-] , O. Byrtus [-] , P. Malíř [-] (71. P. Škuta [-] ) - F. Panák [-]

ŽK: 44. P. Elšík , 45. D. Plšek , 77. M. Goňa , 90. L. Mezírka - 2. R. Mrozek , 26. O. Byrtus , 76. M. Puškáč , 83. J. Hoffmann .
Hráči zápasu: P. Jelínek - R. Mrozek , A. Leibl .
Místo: UT Slavičín. Počet diváků: 160. Rozhodčí: Částečka Michal - PÁRAL Roman, KOLÁČEK Jan.