10.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

--

Kostelec u Holešova si doma vyšlápl na Příluky

0

Do Kostelce u Holešova přijely v sobotu Příluky, které byly podle fotbalových expertů v tomto duelu také favoritem. Domácí tým ale potřebuje body jako sůl a chtěl se na tým z předměstí Zlína patřičně vytáhnout. V prvním poločasu byl stav smírný. Ve druhé půli začal úřadovat kostelecký Gerát a jeho tým dovedl utkání do vítězného konce. Stínem utkání je vyloučení hostujícího Lošťáka. Došlo ke sporné situaci, kterou rozhodčí řešil vyloučením hráče, ale která se bude ještě řešit formou protestu hostí u příslušné komise.

První poločas skončil remízou 1 :1

Začátek zápasu přinesl opatrnou hru, nikdo nechtěl udělat chybu. Hosté byli častěji na míči, domácí vše nahrazovali zvýšenou bojovností. Jíž v 8. minutě dosáhl domácí tým branky, kdy se trefil Dušan Marek. Příluky rychlé vedení domácího týmu zaskočilo, ale postupem času začaly předvádět svoji hru. Hosté zatlačili na chvíli domácí tým na jeho polovinu. Udeřilo až po půlhodině hry, kdy srovnal na 1:1 kanonýr Luděk Lošťák mladší. Domácí tým si vypracoval několik velmi dobrých příležitostí a především Dušan Marek jich měl na svých kopačkách několik. Do kabin se odcházelo nakonec za nerozhodného stavu, který před druhým poločasem nechával šance pro oba celky otevřené. Domácí tým si však vytvořil několik nadějných možností, které mohly být pro hosty varováním. Kostelec se favorizovaného soupeře vůbec nezalekl a i nadále mohl pomýšlet na dobrý výsledek.

Kostelec ve druhé půli strhnul výhru na svoji stranu

Do druhého poločasu však vstoupil kostelecký Moravan jako pokropený živou vodou a jeho hráčů bylo najednou plné hřiště. Příluky přestaly praktikovat svoji hru a za to byly potrestány. Nejdříve se v 50. minutě poprvé trefil kanonýr Gerát a hosté na hřišti znervozněli. V 66. minutě jim třetí branku vstřelil opět Gerát a to už bylo na 3:1. O tři minuty došlo k vyloučení hostujícího Lošťáka, o kterém píšeme jinde a to už potom vypadalo s akciemi Příluk v tomto utkání velmi zle. Poslední hřebík do rakve jim zatloukl v 77. minutě domácí Darebník a hosté se v deseti hráčích již nezmohli na odpor. Domácí si však za svůj výkon a bojovnost ve druhé půli tři body zasloužili, hosté po obdržené brance ustoupili od své hry a za to byli potrestáni. Kostelec se posunul v tabulce výše, Příluky přepustily druhou příčku stále se lepšícímu Tlumačovu. Diváci viděli v Kostelci u Holešova celkem 5 branek a mohli tak oslavovat výhru domácího týmu.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Dušan Marek, hráč: Za druhou půli si tři body zcela zasloužíme, střelecky se dařilo kanonýru Gerátovi a snad nás tato výhra povzbudí i do dalšího utkání v Hulíně. Já sám jsem spálil několik velmi dobrých příležitostí a hosté z Příluk u nás nic nepředvedli. K červené kartě se vyjadřovat nebudu...

FK Příluky
Jaroslav Brabec, sekretář: Na začátku zápasu dali domácí šťastný gól, ale hru jsme vyrovnali a dali gól a domácí koncem poločasu zatlačili až k bráně. Mohli jsem jít i do vedení, šancí bylo mnoho, chyběly centimetry. Druhý poločas se nám již nedařila tak dobře nátlaková hra a domácí toho využili. Šli za vítězstvím, které jsem jim ale dost ulehčili. Po obdržení třetí branky jsme již přestali hrát a zápas se již dohrával. Měli bychom vše napravit v příštím domácím zápase. Co se týká vyloučení našeho hráče v 69 min., tak to byl evidentní zkrat pana rozhodčího, který tímto zašel za akceptovatelnou mez. Výrok byl zcela zjevně podjatý, neprofesionální a naprosto neadekvátní dané situaci. Podáváme každopádně protest, protože kvůli osobním antipatiím a ješitnosti se po nás žádný rozhodčí vozit nebude...

A. Bakalík [-] - R. Přikryl [-] , D. Marek [-] (46. L. Odložilík [-] ) , T. Marek [-] , J. Hradil [-] - M. Kovalda [-] , L. Kovalda [-] , M. Ballnér [-] , M. Hradil [-] - M. Darebník [-] , M. Gerát [-]

FK Příluky
O. Pavelka [-] - P. Čelůstka [-] , T. Humpál [-] (83. D. Pajtáš [-] ) , R. Machalíček [-] , L. Lošťák [-] - J. Sobotka [-] , K. Zedníček [-] (55. J. Nesvadba [-] ) , J. Dederle [-] , P. Pinkas [-] , Z. Vlček [-] - D. Zedníček [-]

ŽK: 59. M. Gerát , 85. T. Marek - 19. K. Zedníček , 69. P. Čelůstka . ČK: 69. L. Lošťák .
Hráči zápasu: T. Marek , M. Gerát .
Místo: Kostelec u Hol.. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Němec Jiří  - Zapletal, Novák.