1.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Náhradní brankář Spilka podržel Kňovice

0

Kňovice přijely k zápasu s Dublovicemi ve velmi improvizované sestavě, na výkonu to však nebylo znát a z dublovického trávníku si odvážejí tři body za výhru 4:1. Podržel hlavně v bráně zaskakující Jakub Spilka.

Spilka doháněl domácí k šílenství

Už od prvních minut vstoupily Kňovice do zápasu aktivněji než domácí celek a už po pouhých pěti minutách se radoval z prvního gólu Martin Staněk, který si udělal výlet ze své obranné řady a překonal domácího brankáře a kapitána Davida Buriana. Další pohroma pro Dublovice přišla v 9. minutě, ve vápně byl faulovaný Vladimír Vršecký, který se také sám ujal následně nařízeného pokutového kopu a z něj zařídil vedení 2:0 pro hosty. Kňovice hrály první půlhodinu aktivněji než soupeř a přidělávaly dublovické obraně problémy hlavně přesnými pasy do náběhů za obranu. Poté tempo trochu polevilo a do hry se dostal i domácí celek, který měl dokonce několikrát šanci skórovat z malého vápna, ale na zaskakujícího gólmana Jakuba Spilku si nepřišel ani Radim Janoušek ani Michal Demen, který sřílel ze strany. Spilka v bráně doslova čaroval a dováděl domácí hráče k šílenství. Když všechny šance pochytal, udeřil opět hostující tým, když se v poslední minutě půle trefil Petr Pšenička, který dostal krásný pas za obranu a zblízka prostřelil Davida Buriana.

Dublovice v druhé půli přitvrdily

Druhá půle přinesla vyrovnanější fotbal, Dublovice trochu přidaly na důrazu a tak jsme mohli v druhém poločase vidět více osobních soubojů. Ke vstřelení branky to však bylo málo. V bráně opět čaroval Jakub Spilka na kterém si vylámal zuby opět nejaktivnější hráč Dublovic Radim Janoušek, stejně jako Miroslav Dudek. Kňovice už se  tolik nehnaly dopředu, spíše se soustředily na to výsledek udržet. Góly byly k vidění až ke konci utkání. Nejdřív se trefil Petr Pšenička a svým druhým gólem zvýšil vedení Kňovic, za domácí už jen těsně před hvizdem píšťalky snižoval Václav Filip.

TJ Sokol Dublovice B
David Janoušek(TJ Sokol Dublovice): „Dnes Dublovice doplatily na neproměňovvání šancí, kterých si nevytvořily málo, ale buď netrefily bránu nebo ztroskotaly na výborném brankáři Spilkovi, který měl svůj den.“

FC Kňovice
Miroslav Čermák(trenér, FC Kňovice): „I přes improvizovanou sestavu, v jaké jsme nastoupili, jsme odvedli dobrý a dokázali jsme v tomto utkání proti největšímu rivalovi zvítězit, což mě velmi těší.“

D. Burian [-] - P. Procházka [-] , R. Janoušek [-] , J. Nejedlý [-] , M. Dudek [-] - D. Šebek [-] , M. Dudek [-] - M. Demen [-] , V. Filip [-] - D. Svoboda [-] , M. Procházka [-]

FC Kňovice
J. Spilka [-] - M. Staněk [-] (85. R. Mlejnek [-] ) , S. Hanuš [-] , R. Křížek [-] - V. Vršecký [-] (66. P. Sosnovec [-] ) , L. Kozel [-] , T. Loch [-] , F. Bláha [-] - P. Spilka [-] , P. Pšenička [-] , D. Perníček [-] (46. M. Kozel [-] ) -

ŽK: 31. M. Procházka , 40. P. Procházka , 60. M. Dudek , 87. V. Filip - 54. V. Vršecký , 67. S. Hanuš .
Hráči zápasu: R. Janoušek - J. Spilka .
Místo: Sokol Dublovice. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Svoboda Jakub - VLÁŠEK Jiří (N), ČERMÁK Pavel (N).