5.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Police se doma obávala celku z Valtinova, zápas však zvládli i se ziskem tří bodů

0

Valtinov přijel do Police jako tým z vrchní části tabulky a navíc byli i papírově silnějším kádrem. Horní Police ovšem také měla skvělý mačaft a nechtěli dát hostům nic zadarmo. Nakonec ani nemuseli, zápas totiž zahráli ve svůj prospěch...

Poločas pro domácí, hosté skoro bez šance

Domácí v poločase ukázali, že papírově slabší rozhodně nebyli a že se s nimi prostě musí počítat. Byť jsme v první půli žádné branky neviděli, tak jsme měli možnost shlédnout pohledný fotbal a to především ze strany domácích, kteří si dokázali vypracovat několik zásadních šancí, které ovšem postrádali větší chladnost nebo štěstí v koncovce. Výraznější událost v zápase se tak týkala pouze hráče Jakuba Pýchy, který v 17. minutě vyfasoval žlutou kartu za faul. Do šaten hráči odešli za bezgólového stavu 0:0.

Domácí se našli v zakončení a hostům nedali šanci

Začátek poločasu mohl být pro hosty vítězstvím a pro domácí pohromou, ale svou tutovou šanci hosté nevyužili a gólu jsme se tedy prozatím nedočkali. O pár minut později, v 62. minutě, smolně chybovali obránci Valtinova a tady se domácí nemýlili, konkrétně trestal gólem střelec Rudolf Kubaš. Domácí tak šli do vedení a hostům nastaly krušné chvíle. O deset minut později zvyšoval na 2:0 Tomáš Heřmánek, který byl na hřišti teprve celých 5 minut a už se dokázal prosadit. Tečku za uktáním udělal v 85. minutě záložník Jaroslav Kodeš, který tak potvrdil celkové vítězství Horní Police. Konečný stav tedy 3:0.

TJ Sokol Horní Police
Miloš Šamša (Vedoucí Police): „Báli jsme se, protože Valtinov ještě neprohrál a jistě sem přijel s ambicí vybojovat body. Počítali jsme alespoň s remízou, ale za 3 body jsme hrozně rádi. Osobně se musím přiznat, že mě Valtinov velice překvapil v tom, jakým stylem dnes u nás zahrál. Čekal jsem od nich více. Na druhou stranu je to jistě i díky tlaku, který jsme na ně dokázali vyvinout a hosty tak, téměř k ničemu nepustit.“

TJ Slavoj Velký Valtinov
Petr Chmelař (předseda Valtinova): „Družstvo Police mělo na kontě jen bod a tak jsme doufali, že zde nějaké ty body uděláme. Byli jsme natěšení i proto, že Dubice tohle kolo nezvládla a prohrála, a my jsme mysleli, že nás výhra posune do čela tabulky. Bohužel nám to nevyšlo a my se do příště musíme zlepšit.“

P. Jánský [-] - R. Kubaš [-] (83. M. Čížek [-] ) , T. Diart [-] , P. Věchet [-] - M. Bizoň [-] , K. Vodný [-] , L. Šamša [-] , J. Kodeš [-] - D. Kalina [-] (67. P. Heřmánek [-] ) , T. Benda [-] , D. Kalina [-] (46. M. Bizoň [-] )

J. Vimer [-] - V. Zelený [-] , O. Košek [-] (90. J. Štembera [-] ) , J. Zelený [-] - L. Novák [-] - J. Pýcha [-] - J. Kovalev [-] , V. Koška [-] (75. F. Sucharda [-] ) , J. Kristek [-] , J. Vosecký [-] (70. M. Pýcha [-] ) , O. Wágner [-]

ŽK: 55. P. Věchet - 17. J. Pýcha .
Hráči zápasu: D. Kalina , T. Benda - J. Vimer .
Místo: H.Police. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Král Jaroslav - ŘEZÁČ Josef, MILNER Michal.