5.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Vyrovnaný souboj celků, který nakonec rozhodly penalty

0

Bukovany se nepřijeli dělit o body a domácí si toho byli velice dobře vědomi, i vzhledem k tabulce, kde Bukovany byly na druhém místě a měli možnost, pokud vyhrají, poskočit na místo první. Domácí Dubá by v případě prohry, byla až na samotném konci ligové tabulky...

Poločas nahoru dolů, přinesl dvě branky

Zápas, rozhodčí Kutílek, odstartoval přesně v 17:00, což byl ideální čas pro Českolipský fotbal. I přes papírové porovnání celků jsme měli možnost shlédnout kvalitní poločas plný šancí. Tu první proměnil domácí hráč s devítkou na zádech, Tomáš Hladký a sice v minutě 26. Za pouhých sedm minut srovnával domácí útočník Daniel Zátka, který tak před koncem půle, sebral psychologickou výhodu hostům v případě jednobrankového vedení při odchodu do šaten. Poločas se tak dohrál za remízového stavu 1:1.

Opět vyrovnáno, rozhodovali pokutové kopy

Druhá půle byla prakticky podobně vyrovnaná jako ta první. Branky byly k vidění na obou stranách. Deset minut po zahájení druhého poločasu se dokázal prosadit Jakub Najman, který brankáři nedal svým pokusem šanci. Hráči obou družstev se snažili přelít misku vah na svou stranu, ale při těsném vedení hostů, byli pořád na koni právě hráči z Bukovan. V 86. minutě se nechal za nevhodný slovní projev vyloučit Jiří Dostál a domácí tak mohli alespoň vyrovnat, když měli o hráče v poli navíc. To se jim nakonec povedlo. V poslední minutě základní hrací doby urval remízu domácí snajpr František Porsch a svůj tým tak poslal na penalty. Ty domácí zvládli v poměru 3:2 a mohli tak slavit vybojované vítězství.

TJ Slavoj Dubá
T. Dvořák [-] - J. Jeništa [-] , F. Franěk [-] , J. Dvořák [-] (59. M. Holeček [-] ) , M. Soukup [-] - L. Wagenknecht [-] (20. L. Šíma [-] ) , F. Porsch [-] , T. Hladký [-] , J. Kamarád [-] , M. Heptner [-] , J. Sloup [-]

TJ Družba Bukovany
T. Fišer [-] - K. Šup [-] , Z. Fertig [-] (51. J. Dostál [-] ) , J. Najman [-] , D. Vetešník [-] , J. Kočí [-] (76. F. Hanykýř [-] ) , J. Králík [-] (80. J. Michel [-] ) , D. Zátka [-] , M. Samek [-] , M. Ramík [-] , L. Ramík [-]

ŽK: 8. F. Franěk , 30. L. Drunecký , 40. J. Jeništa , 74. F. Porsch - 30. J. Kočí , 54. J. Dostál , 68. J. Králík . ČK: 86. J. Dostál .
Místo: Dubá. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Kutílek Martin - MENGR Jiří, ĎÖRĎ Mário.